תלמיד ישיבה הותקף בפורים, התיק נסגר לאחר שלושה ימים

תלמיד ישיבה חרדי הותקף בעיר העתיקה במהלך חג הפורים בירושלים על ידי ערבים. הבחור הגיש תלונה במשטרה, אך לאחר שלושה ימים התיק נסגר ללא כל סיבה (חדשות משטרה)

דניאל הרץ | כיכר השבת |
אילוסטרציה, חרדים בעיר העתיקה (צילום: דריו סנצ'ז, פלאש 90)

תלמיד ישיבה הותקף בחג הפורים (פורים דמוקפין) בעת שצעד בעיר העתיקה בירושלים. בן מיעוטים החל להכותו ללא סיבה, אולם הבחור היהודי הצליח להימלט. למחרת הגיש הבחור תלונה במשטרה, אולם משהתקשר לאחר שלושה ימים לבדוק את מצב התיק, הופתע לגלות כי התיק נסגר ללא הסבר.

תלמיד הישיבה, ליטאי בן 18 תושב ירושלים, תיאר כי בחג הפורים שחל בירושלים ביום רביעי הוזמן להתארח ברובע היהודי. הוא צעד מבושם בעיר העתיקה, כשלאוזניו אוזניות. בדרכו עבר ליד קבוצת בני מיעוטים, כאשר לפתע אחד מחברי הקבוצה החל להכותו.

לדבריו, "אחד מהם קם, בעט בי בבטן ונתן לי בוקס לפרצוף. המכה כאבה לי במשך כמה ימים לאחר מכן. למחרת, ביום חמישי, הגשתי תלונה במשטרה. כשהתקשרתי ביום ראשון לשאול מה עם התיק, אמרו לי שהתיק נסגר. לא הסבירו למה. מרגיש זלזול מצד המשטרה".

עורך דינו, חיים בלייכר מארגון חוננו, שלח מכתב למשטרת מרחב דוד בבקשה לקבל את חומרי החקירה בתיק, על מנת לערר על סגירתו. בנוסף, ביקש לוודא כי המשטרה אספה את סרטוני מצלמות האבטחה במקום. במכתבו ציין עו"ד בלייכר כי "מדובר באירוע אנטישמי מכוער. חובת רשויות החוק למגר תופעה חמורה זו".

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המייצג את תלמיד הישיבה שהותקף מסר, "התקיפה של בחור הישיבה היא חלק מתופעה נרחבת של תקיפות יהודים על רקע לאומני אנטישמי. בשל כך חובה על רשויות האכיפה להתייחס במלא הרצינות לכל אירוע תקיפה מסוג זה, ולהביא למיגור התופעה החמורה על ידי מעצר התוקפים והעמדתם לדין. אנו דורשים מהמשטרה פתיחה חדשה של התיק ומעצר התוקף, ובכוונתנו לערער על סגירת התיק לפרקליטות המדינה".

ממשטרת ישראל נמסר: "מיד עם קבלת הדיווח במשטרה, הגיעו למקום שוטרים הפועלים באזור, הפרידו בין הצדדים ופתחו בחקירה. לאחר שבוצעו מגוון פעולות חקירה במטרה להגיע לחקר האמת הוחלט לסיים את החקירה בכפוף לזכות ערר כחוק. נציין כי מכתבו של עורך הדין התקבל במשטרה, והקשר עמו מתנהל באופן פרטני ולא באמצעות התקשורת".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר