כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
באמצעות סוכנת

המשטרה עצרה 51 חשודים בסחר באמל"ח

סוכנת (שוטרת) וסוכן סמויים שהופעלו בלהב 433 של משטרת ישראל הביאו להפללה ומעצר של 51 חשודים בקרב החברה הערבית בחשד לסחר באמל"ח. עשרות נשקים נתפסו (בארץ)

ב. ניסני | כיכר השבת |
(צילום: דוברות המשטרה)

הותר לפרסום: סוכנת (שוטרת) וסוכן סמויים שהופעלו בלהב 433 של משטרת ישראל הביאו להפללה ומעצר של 51 חשודים בקרב החברה הערבית בחשד לסחר באמל"ח והניבו תפיסה של עשרות כלי נשק ומטעני חבלה.

הסוכנת המשרתת ביחידה מיוחדת של מג"ב וסוכן נוסף, גוייסו ע"י מחלק הסוכנים של להב 433 והופעלו במשך חודשים רבים בקרב עברייניים בחברה הערבית. הסוכנים הצליחו לחדור לעולם הפשע ולרכוש את אמונם של סוחרי נשק בלתי חוקי, ולבצע כ-35 עסקאות מבוקרות ומפוקחות של רכישת כלי נשק ומטעני חבלה ביניהם אקדחים, רובה קלצ'ניקוב, M-16 ותת מקלע MP5.

במהלך ההפעלה המורכבת בתא שטח מצומצם ומאתגר, פעלו הסוכנים במסווה לאורך תקופה ארוכה אל מול גורמים עבריינים שהפעילו רשת שלמה שעסקה בהסבה, תיווך ומכירה, של כלי נשק תקניים ומוסבים בארץ וברש"פ, תוך איסוף מארג ראיות ותיעוד ביצוע העסקאות.

הבוקר (שני), עם הינתן האות פשטו למעלה מ-1,000 שוטרים מיחידות שונות ביניהן יחידת אתגר שהובילו את הפרשייה בליווי פרקליטות חיפה, יחידה 33 (גדעונים), כלל יחידות להב 433, חטיבה טקטית של מג"ב ויחידות יסמ"ג, מתפ"א, ימ"ר צפון וימ"ר חוף, על בתיהם של עשרות חשודים בסחר באמל"ח בכל רחבי הארץ בערים: מוסמוס, מושרייפה, אום אל פאחם, נוף הגליל, פוריה, דבוריה, נצרת, ערערה, כפר קרע, ברטעה, טייבה, ג'נין, קפין שבשטחים.

בתום החיפושים נתפסו עשרות אלפי שקלים, 7 כלי רכב וכלי נשק מסוג אייר סופט, כלל החשודים שנעצרו נחקרים באזהרה בחשד למעורבות בעבירות של ייצור ואחזקת אמצעי לחימה, קשירת קשר לפשע וסחר באמל"ח - כל אחד על פי חלקו בעבירות האמורות. בהמשך היום, יובאו העצורים לדיון בבקשה להארכת מעצר בבית משפט השלום בראשל"צ.

השר לביטחון פנים עמר בר לב אמר: "הצלחה נוספת של משטרת ישראל במאבקה למיגור הפשיעה ברחוב הערבי. הפעלה מורכבת, מתוחכמת ומסוכנת על פני חודשים של זוג סוכנים אישה וגבר שלא היו מבישים אף ארגון ביון. פעולה שהיא מעשה אמנות. אני מלא התפעלות מפעילותם, מהעבודה המאומצת של אגף חקירות ומודיעין ולהב 433 ברקימת סיפור הכיסוי, באבטחה שלהם בשטח ובביצוע המוצלח. כל הכבוד לכל המפקדים והשוטרים על היוזמה, היצירתיות והנחישות שבאו לידי ביטוי מעורר הערכה במבצע הזה. משטרת ישראל תמשיך להיות חכמה יותר, נועזת יותר וביצועיסטית יותר מהפושעים במדינה".

המפכ"ל רנ"צ יעקב שבתאי אמר: "בכל שבוע אנו מצליחים להנחית עוד מכה אנושה על ארגוני הפשיעה. עם כניסתי לתפקיד, זה היה אחד הנושאים ששמתי על סדר היום המבצעי של משטרת ישראל. החדרת סוכנים סמויים ללב ארגוני הפשיעה בכדי לתקוף אותם מבפנים. אני גאה לומר כאן שחוללנו מהפכה, ולמרות הסיכון הגדול שכרוך בכך, הגדלנו באופן משמעותי את פעילויות הסוכן, ועדין לא נאמרה המילה האחרונה".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר