רצח החיילת נועה לזר

החלה הריסת ביתו של המחבל מהפיגוע במחסום שועפט

כ-300 לוחמי מג"ב יחד עם כוחות צה"ל ויחידות משטרתיות מיוחדות נכנסו למחנה הפליטים שועפט לקראת הריסת ביתו של המחבל שרצח את החיילת נועה לזר ז"ל (משטרה)

חיים גולדברג | כיכר השבת |
הכוחות בכניסתם לשועפט (צילום: דוברות המשטרה)

המבצע להריסת בית בית המחבל עודאי תמימי שביצע את פיגוע הירי במחסום שועפט יצא הבוקר (רביעי) לדרכו עם כניסתם של כ-300 לוחמי משמר הגבול ושוטרי מחוז ירושלים, למחנה הפליטים. את לוחמי מג"ב ליוו לוחמי יחידת מסתערבי מג"ב, יחידת מתפ"א של המשטרה, כוחות צה"ל ופקע"ר וגורמי עיריית ירושלים.

כזכור, לפני כשלושה וחצי חודשים, בשעות הערב, הגיע רכב ממ.פ שוועפט לכיוון המעבר, וממנו הגיח מחבל חמוש שהסתער וביצע ירי לעבר כוחות הביטחון שהיו במקום. מיד לאחר הירי, המחבל נמלט רגלית לכיוון מ.פ שוועפאט והרכב המשיך בנסיעה לכיוון ההפוך. כתוצאה מפיגוע הירי במחסום, נרצחה החיילת נועה לזר ז"ל ונפצעו נוספים, בהם מאבטח שהיה במעבר - באורח קשה.

בעקבות הפיגוע, כוחות הביטחון קיימו מצוד ממושך אחר המחבל וסביבתו הקרובה, עד שלבסוף הוא נוטרל בהמשך אותו החודש, רק כאשר ביצע פיגוע ירי נוסף במחסום הכניסה למעלה אדומים.

פעילות כוחות המשטרה ומג"ב בליל הפיגוע (צילום: דוברות המשטרה)

לאחר הפיגוע, עצרו כוחות המשטרה של מחוז ירושלים, כוחות מג"ב ושב"כ, 17 חשודים מקרוביו ומסביבתו של המחבל. במסגרת החקירה, התחקו החוקרים אחר מקור הנשק שהגיע לידיו של המחבל, ואיתורו של כל מי שסייע לו בביצוע הפיגוע. בסיום החקירה במשטרה ובשב"כ, הוגשו כתבי אישום נגד שלושה חשודים שהיו מעורבים ברכישת והעברת הנשק ששימש את המחבל לביצוע הפיגוע.

כאמור, בעקבות הפיגוע, אושרה הריסת דירת המחבל בהתאם להחלטת גורמי הביטחון לאחר שעתירות לבית המשפט העליון שהוגשו נגד ההליך נדחו. הבוקר החל מבצע הריסת בית המחבל במ.פ שועפאט בפיקודו של מפקד מרחב מג"ב עוטף ירושלים תנ"צ עמי נידם. במבצע לוקחים חלק מגוון יחידות משטרה ומג"ב יחד עם כוחות צה"ל, וכן יחידות משטרתיות מיוחדות.

מפקד מחוז ירושלים ניצב דורון תורג'מן שהגיע הבוקר לחפ"ק המבצע, אמר בתום אישור התכניות שקיים בימים האחרונים לקראת המבצע להריסת בית המחבל: "זוהי פעילות חשובה ברמה התודעתית, ההרתעתית והערכית. ידע כל מחבל כי ההשלכות של ביצוע פיגוע ורצח אזרחים או אנשי כוחות ביטחון - תהיינה גם מעבר לחתירה לנטרולו. לצערי את החיילת נועה לזר ז"ל שנפלה בפיגוע הטרור לא נוכל להשיב, אבל עלינו לעשות כל שנדרש בכדי לסגור מעגל עם אותו מחבל. פעילות זו מעבירה גם מסר חשוב ומשמעותי לכל מי שיחשוב בלבו לבצע פיגוע טרור בעתיד. אנחנו מחוייבים להמשיך לפעול בכל המישורים ובכל הכלים שברשותנו, למאבק נחוש ובלתי מתפשר במחבלים ובטרור למען בטחון אזרחי ישראל".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר