התחזו לעובדים

בתרגיל מתוחכם: נוכלים הוציאו כספים ממאות חשבונות בנק

שיגור מסרון תמים, התחזות לנציגי בנק ושאיבת כמיליון שקל מלקוחות בנק מודאגים: כך עבד העוקץ המלוכלך, שהמשטרה חשפה בימים אלה (ברשת)

קובי אטינגר | כיכר השבת |
ההודעות ששוגרו לנעקצים (צילום מסך: דוברות המשטרה)

שלושה צעירים, תושבי השפלה, שלפי החשד התחזו לנציגי בנק והוציאו כספים בהיקף של מיליון שקלים, ממאות חשבונות של אזרחים, בתרגיל עוקץ מתוחכם - נעצרו בידי יחידת הסייבר (מחלק פשיעה מקוונת) במחוז מרכז של המשטרה. כך פרסמה היום (ראשון) המשטרה.

ראשיתה של הפרשה, עם קבלת ריבוי תלונות בעלות מאפיינים דומים, ממאות קורבנות בכל רחבי הארץ, וכן ממערך הביטחון בבנקים, בהן על פי החשד לקוחות הבנקים נפלו קורבן לעבירות מרמה באופן שיטתי ומאורגן. עם התפתחות החקירה, חשפו החוקרים את שיטת פעילותם הפלילית של החשודים.

כך עבדו העוקצים. בשלב ראשון - שגרו החשודים מסרונים בשיטת "דיוג" (פישינג), הנחזים להודעות לגיטימיות של הבנק בהם נדרשו הקורבנות להזין את פרטי המשתמש לחשבונות המקוונים שלהם.

בשלב שני - לקוחות שנפלו בתרמית והזינו את פרטי הכניסה לחשבונות המקוונים של הבנק, קבלו הודעה נוספת על פעילות חריגה בחשבונותיהם וכי ייצור עמם קשר נציג הבנק.

בשלב שלישי - החשודים בצעו שיחת התחזות כאנשי הביטחון של הבנק, הוציאו מהלקוחות בתחבולה קודי משיכה או קוד להחלפת מנוי טלפון בחשבונות ומשכו כספים מכספומטים, לצד העברות כספים בין חשבונות.

לאחר חקירה, שוטרי יחידת הסייבר עצרו תחילה שני חשודים - תושבי יבנה ורחובות בשנות ה-20 לחייהם ומעצרם הוארך למשך 8 ימים בבית המשפט. היום בהתאם לתוכנית החקירה בוצעו חיפושים ומעצר של חשוד נוסף - אף הוא תושב מרכז הארץ בשנות ה-20 לחייו.

כלל המעורבים בפרשיה נעצרו בחשד לביצוע העבירות ובחיפוש בבתיהם תפסו השוטרים אמצעים רבים הקושרים אותם עפ"י החשד לביצוע העבירות, לרבות עשרות טלפונים, סימים, ציוד מחשב והתקני אחסון רלוונטיים ועוד.

בהתאם לצורכי חקירה וממצאיה יובאו העצורים לבימ"ש מחר לדיון בבקשה להאריך את מעצרם.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר