כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
גל הטרור

כוחות הביטחון עצרו בדואים שיידו אבנים על אוטובוסים

המשטרה ושב״כ עצרו 6 תושבי הישוב חורה שבנגב בחשד כי יידו אבנים לעבר אוטובוסים שנסעו בכבישי הנגב, על רקע לאומני תוך סיכון חיי אדם. היום הוגשה נגדם הצהרת תובע (חדשות)

חיים גולדברג | כיכר השבת |
(דוברות המשטרה ושב"כ)

בפעילות משותפת של היחידה המרכזית של ימ"ר נגב ושירות הביטחון הכללי נעצרו, בשבועיים האחרונים, לחקירה 6 אזרחים ישראלים (חמישה קטינים ובגיר), תושבי הישוב חורה שבנגב, בחשד כי היו מעורבים במספר אירועי יידו אבנים, שהתרחשו בחודש מרץ האחרון, לעבר כלי רכב חולפים ממניע גזעני, במטרה לפגוע ביהודים.

במסגרת חקירתם במשטרה ובשב״כ נודעה זהותם של 6 תושבי הישוב חורה, ביניהם 5 קטינים בגילאי 16-17 ובגיר נוסף בגיל 22. ממצאי החקירה העלו כי החשודים היו מעורבים במספר אירועים יידוי אבנים לעבר כלי רכב שנסעו בכביש 31 ובכביש 60, ביניהם 3 אוטובוסים, תוך סיכון חייהם של משתמשי הדרך וכתוצאה מכך נפגע נוסע שנזקק לטיפול רפואי.

עוד עלה בחקירה כי חלק מהחשודים יידו אבנים בפועל וחלקם שימשו כתצפיתנים, וכי ידויי האבנים על האוטובוסים נעשה בכוונה לפגוע בנוסעים יהודים.

זריקת אבנים לעבר רכבים נוסעים טומנת בחובה סכנה חמורה לפגיעה בגוף ובנפש. בענייננו הסתיימו האירועים רק בנס ללא נפגעים בנפש, אך תוך גרימת נזק רב לאוטובוסים שנפגעו.

מעצרם של החשודים הוארך מעת לעת ע"י בית משפט השלום בבאר שבע, ועם סיום חקירתם במשטרה והשב״כ עם גיבוש תשתית ראייתית לכאורית נגדם, הגישה היום, פרקליטות מחוז דרום, הצהרת תובע ומעצרם הוארך ע"י בית משפט השלום בבאר שבע. כתב אישום כנגדם צפוי להיות מוגש בתחילת השבוע.

"משטרת ישראל ושב״כ רואים בחומרה רבה כל פעילות טרור מסכנת חיים וימשיכו לפעול בנחישות כנגד פורעי חוק, מפרי סדר ומיידי אבנים, בגירים או קטינים, וכן נגד כל מי שינסה לפגוע בביטחונם של אזרחי המדינה וכוחות הביטחון", נמסר בהודעת כוחות הביטחון.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר