כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
יוצאו צווים?

אחרי שורת מקרי הרצח השבוע: דיון חירום בצמרת המשטרה

השר לביטחון לאומי, איתמר בן גביר, ומפכ"ל המשטרה, קובי שבתאי, בדיון בעקבות שורת מקרי הרצח לאחרונה. המפכ"ל: "אנו במצב חירום" (משטרה)

קובי אטינגר | כיכר השבת |
זירת הרצח באלעד, אתמול (צילום: איציק אוחנה, כיכר השבת)

אחרי שורת מקרי הרצח בימים האחרונים, התקיים היום (חמישי) דיון בנושא טיפול המשטרה במקרי הרצח, בראשות השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר, ומפכ"ל המשטרה רב ניצב יעקב שבתאי.

כזכור וכפי שדווח ב'כיכר השבת', אתמול נרצח בלב העיר החרדית אלעד, תושב העיר כבן 25, על רקע פלילי. במקביל התקיימו אתמול מקרי רצח בכמה נקודות נוספות בארץ.

במהלך הדיון היום הדגיש מפכ״ל המשטרה כי מדובר בדיון חירום ולכן משתתפים בו כלל המפקדים הבכירים בארגון ובדגש על תחום החקירות: "מדובר במצב חירום של המשטרה ואני מנחה את כלל מפקדי המחוזות ואת ראש להב לקיים הערכות מצב, להציג תכניות תקיפה ולהגדיר יעדי אדם ומקום".

עוד הוסיף המפכ"ל כי "ברמה הארצית נקצה את כל המשאבים הנדרשים לתגבור המערכים, במטרה לפעול בראש ובראשונה למניעת מקרי רצח וסיכולם. מערכי החקירות יתוגברו לנושא".

המפכ"ל הבהיר כי "ארגוני הפשיעה ירגישו את נחת זרועה של המשטרה", וכי "המשטרה תבוא חשבון ותמצה את הדין עם כל פורעי חוק ששכחו מהו ערך חיי אדם".

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר הנחה את המשטרה להערך להוצאת צווים מינהליים: "המצב הזה לא יכול להימשך כך, שורת הצעדים שהציג בפניי המפכ"ל חשובה מאוד וגם צופה פני עתיד, יש כל מיני כלים שבקרוב יגיעו.

"אני לא אוהב צווים מינהליים וזה צעד קיצוני, אבל אין מנוס מכך, בימים כאלו שיש מרחץ דמים ברחובות, זו סיטואציה קיצונית שאנחנו צריכים להשתמש בצעדים קיצוניים, זו צו השעה כדי להפסיק את המראות הקשים הללו.

"אני מבקש מכם להכין את החומר המודיעיני כדי להגביל ולהרחיק מינהלית מחוללי פשע מרכזיים, שאחראים על חלק משמעותי מאוד מאירועי הירי והרצח האחרונים ואין מנוס בעת הזו להשתמש גם במעצרים מנהליים בכמות מדודה, מצומצת ונחוצה, כדי להרחיק את האחראיים על הפשע וכדי ליזום הרתעה.

"עם החומר הזה תפנו ליועמ"שית ובקשו ממנה לאשר את המעצרים המנהליים הללו במהירות האפשרית ובמיידי, כדי שנוכל להילחם בפשע המתחולל".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר