כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
כתב אישום הוגש

הציץ בטלפון: עוקץ מכוער של מטפל סיעודי בקשישים בבני ברק

הוא נכנס לחדריהם במרכז הסיעודי, נטל את מכשיר הטלפון שלהם וגילה את הקוד הסודי של כרטיס האשראי שלהם, וגנב מהם רבבות שקלים. היום הוגש כנגדו כתב אישום (משטרה)

קובי אטינגר | כיכר השבת |
כרטיסי אשראי (צילום: Hadas Parush/Flash90)

כתב אישום הוגש היום (ראשון), בידי יחידת התביעות של משטרת מחוז תל אביב, כנגד מטפל סיעודי בקשישים שהונה אותם בזמן עבודתו בבית אבות בבני ברק, בסך כולל של 98,677 שקלים.

החקירה בפרשה נפתחה לפני מעט יותר מחודש, עם קבלת מספר תלונות במשטרת ישראל בגין חשד להונאת קשישים על ידי עובד, מטפל סיעודי בקשישים, בבית אבות בבני ברק.

מהחקירה עלה כי העובד החשוד, שבמסגרת תפקידו סייע לקשישים, פעל בשיטה ייחודית כאשר נכנס לחדריהם של הקשישים, נטל את המכשיר הסלולארי שלהם וחייג למכשיר הסלולארי שלו על מנת לדעת מה המספר שלהם.

בתוך כך, לקח הנאשם את כרטיס האשראי שלהם, התחבר אף לאפליקצייה של הכרטיס ובכך גילה את הקוד הסודי של הכרטיס וזאת על מנת לבצע עסקאות ולבצע משיכות מכספומטים.

ממצאי החקירה העלו כי הנאשם פעל באותה שיטה כלפי שלושה קשישים שונים השוהים בבית האבות, תוך שהוא נטל את הכרטיס שלהם וביצע בכרטיסים עסקאות מגוונות שהבולטת היא משיכת כסף מזומן מכספומט ומעבר לכך, הזמנת אוכל, קניות במרכולים וטעינת כרטיס נסיעה.

הנאשם ביצע סה"כ 23 עסקאות באמצעות שלושת הכרטיסים בסך של 98,677 ש"ח.

בתאריך 16.4.23, שוטרי היחידה ללוחמה בפשיעה במרחב דן, איתרו ועצרו את החשוד, בן 30 מכפר מרדה, ומאז מעצרו הוארך מעת לעת.

ממשטרת ישראל נמסר: "עם סיומה של חקירה מעמיקה, יחידת התביעות של משטרת מחוז ת"א, הגישה ביום חמישי, כתב אישום בגין התחזות כאדם אחר במטרה להונות, נטילה, החזקה ושימוש של רכיב חיוני באמצעי תשלום שלא בהסכמת המשלם בכוונה להשתמש בו בכוונה להונות וכן בקשה למעצר עד תום ההליכים".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר