ההנחיות והסדרי התנועה

כך המשטרה נערכת להילולת האור החיים הקדוש | כל הפרטים

המשטרה סיימה את ההיערכות לקראת הילולת האור החיים הקדוש שתחול מחר בערב ותקיים בהר הזיתים בירושלים | הסרי התנועה וההנחיות (חדשות)

קובי אטינגר | כיכר השבת |
(צילום: דוברות המשטרה)

מחוז ירושלים של משטרת ישראל השלים בסוף השבוע את היערכותו לקראת הילולת ה'אור החיים' הקדוש שתחול מחר (שני) בערב ותתקיים בהר הזיתים בירושלים.

מאות שוטרים של מחוז ירושלים ולוחמי מג"ב בסיוע סדרנים, יתפרסו באזור הר הזיתים ובמתחם הקבר עצמו, לשמירה על הסדר הציבורי והביטחון, להכוונת התנועה תוך צמצום הפגיעה בשגרת החיים באזור ככל שניתן, ובמטרה לאפשר הגעה ועזיבה בטוחה של הציבור הצפוי לבקר במתחם הקבר במהלך ימי ההילולה.

החל ממחר בשעות אחר הצהריים ועד ליום שלישי בשעות הלילה, המשטרה תיערך ותפעל לשמירת הסדר והביטחון באזור, במטרה לאפשר את קיומה התקין והבטוח של ההילולה .

היערכות משטרת ישראל תתמקד בצירים המובילים למתחם הר הזיתים ותתוגבר נוכחות המשטרה באזור, לשמירה על ביטחונם של באי המקום, שמירת הסדר הציבורי והכוונת התנועה, זאת במטרה להקל על הציבור שמגיע להילולה ולמנוע עומסי תנועה בכניסה לאתר.

בנוסף, בוצעו התאמות והכנות רבות בשיתוף פעולה של המשטרה ומועצת בתי העלמין האחראים על האירוע, הכל במטרה להנגיש את האירוע לקהל הרחב ולאפשר את קיומו בבטחה.

שינויים בהסדרי התנועה:

• ציר דרך יריחו יסגר לתנועה לסירוגין החל משעות הערב ביום שני (3.7) ובהתאם לעומסי התנועה במקום ולתנועת האוטובוסים.

• לא תותר הגעה עם כלי רכב פרטיים לאזור הר הזיתים. לטובת ציבור באי ההילולה, תופעל תחבורה ציבורית (קו 51) מרחוב שמואל הנביא אל מתחם הר הזיתים ובחזרה, ביום שני (3.7) בין השעות 01:30-19:00, וביום שלישי (4.7) בין השעות 22:00-09:00.

מהמשטרה נמסר כי היא "קוראת למשתתפי ההילולה ולציבור כולו להישמע להוראות השוטרים, להימנע מכל גילוי אלימות פיזית ומילולית ולאפשר לאירוע להתקיים כחוויה בבטחה, ותוך הקפדה מלאה על שמירת הסדר והוראות החוק. כמו כן, אנו קוראים לציבור הרחב להתאזר בסבלנות להישמע להוראות השוטרים והסדרנים בשטח, להשתמש בדרכים חלופיות ובשירותי התחבורה הציבורית".

השר לשירותי דת מיכאל מלכיאלי אמר כי "זכות נפלה בחלקנו להיות שותפים יחד עם משרד האוצר וגורמים נוספים - בהילולת האור החיים הקדוש, יהי רצון שזכותו תגן עלינו, על העולים הרבים לציונו ועל כלל ישראל הזקוק לזכות זו בוודאי בימים אלו".

מנכ"ל המשרד לשירותי דת יהודה אבידן מסר כי "לאחר מאמצים רבים הושג תקציב ההילולא בשיתוף פעולה מדוייק של שר הדתות הרב מיכאל מלכיאלי ושר האוצר בצלאל סמוטריץ אשר ראו את חשיבות קיומה של ההילולא כערך עליון".

מנכ"ל מועצת בתי העלמין צוריאל קריספל, אמר: "אני רוצה להודות לכל העוסקים במלאכה ולכל אלו שדאגו לתקציב עבור ההילולא, תקציב שיאפשר לעשרות אלפי המתפללים להגיע ולהתפלל ביום החשוב יום ההילולא של האור החיים הקדוש. השנה הותקנו מקומות מוצלים לטובת הציבור. ונושא הסדרנים הוסדר באמצעות סדרנים מאנ"ש. אני מבקש מהציבור להישמע להוראות הסדרנים ומאחל לכולנו שיתקבלו כל התפילות לרצון בזכות האור החיים הקדוש".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר