ההפגנות עולות מדריגה

המשטרה מכחישה שתשתמש באלות | בן גביר במתקפה על מח"ש: "מנסה להלך אימים"

בתל אביב ובאזורים נוספים בארץ התחדשו הערב ההפגנות נגד הרפורמה, ובמשטרה נערכים לעליית מדריגה מצד המפגינים | יחד עם זאת המשטרה מזימה דיווחים על אישור שניתן לשוטרים להשתמש באלות ובבואש וגז מדמיע | השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר במתקפה על מח"ש, לאחר שנגד מפקד במשטרה הוגשו תלונות מצד מפגינים נגד הרפורמה (אקטואליה, בארץ)

קובי רוזן | כיכר השבת |
ההפגנות הערב (צילום: Chaim Goldberg/Flash90)

עם צאת הצום הערב (חמישי), התחדשו ההפגנות נגד הרפורמה המשפטית. מובילי המחאה הכריזו על הערב כ"ערב התנגדות" ובמשטרה נערכים לעליית מדריגה באלימות בהפגנות.

לפי דיווחים שונים, מפקדי המשטרה העניקו אישור לשוטרים שיפעלו בהפגנות להשתמש באלות ובגז מדמיע ובואש אם יהיה צורך.

במשטרה הכחישו את הדיווחים ואמרו כי אלו אינם תואמים את היערכות המשטרה, אולם יחד עם זאת הדגישו כי יפעלו באפס סבלנות כלפי מפירי החוק.

"משטרת ישראל נערכת לקראת המחאה הערב בת"א, בהיבטי התנועה והסד"צ במטרה לאבטח את המוחים ולאפשר את זכות המחאה הלגיטימית", מסרה המשטרה. "נבהיר כי הפרסומים אודות השימוש באמצעים לפיזור הפגנות ושימוש באלות ואינו נכון ואינו תואם את היערכות המשטרה.

"יחד עם זאת כפי שנאמר פעמים רבות, לא נאפשר פגיעה בשוטרים, בתשתיות ובסמלי שלטון ונפעל באפס סובלנות כלפי מפירי החוק".

המתקפה של בן גביר

בתוך כך פתח הערב השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר במתקפה נגד מח"ש, לאחר שנגד מפקד יס"ם בת"א הוגשו תלונות באשר לשימוש בכוח רב בהפגנות נגד הרפורמה.

"בפרשת מותו של הנער אהוביה סנדק ז"ל, ראש מח"ש קרן בר מנחם טייחה את החקירה מיד ועשתה כל שבידיה כדי למנוע את גילוי האמת", מסר בן גביר הערב

"מנגד, בחסימות כבישים מרכזיים בלתי חוקיות, המתמשכות מזה חודשים, מח"ש מנסה כעת להלך אימים על מפקד יחידת היס"מ של מחוז תל אביב, קצין מצטיין, רק משום שפעל לאכיפת החוק בנחישות".

השר לביטחון לאומי הוסיף: "אני מגבה את הקצין המסור, את מפקד המחוז ואת כל שוטרי משטרת תל אביב בעבודתם החשובה למנוע את השיבוש המתמשך של הסדר הציבורי אותו מנסים מחוללי החסימות ליזום".

לדבריו, "מח"ש היא חלק מפרקליטות המדינה - אותה פרקליטות שבתקופת ההתנתקות הגישה מאות כתבי אישום ושלחה נערות צעירות למעצרים עד תום ההליכים בגין חסימות כבישים, שכעת מעלימה עין בכוונה מעבריינות ומעודדת בקריצה את הפרות הסדר הציבורי".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר