חקירה סמויה

הזדהה כאיש ביטחון - וגנב מאות אלפי שקלים מלקוחות בנק

חקירה סמויה שנוהלה בשבועות האחרונים, הובילה למעצר חשוד תושב חולון שהזדהה כאיש בטחון של בנק גדול וביצע הונאות בהיקף כולל של מאות אלפי שקלים כלפי לקוחות הבנק. היום מעצרו הוארך (משטרה)

דוד הכהן | כיכר השבת |
החשוד בבנק (צילום: דוברות המשטרה)

תושב חלון, שהזדהה כאיש בטחון של בנק גדול וביצע הונאות בהיקף כולל של מאות אלפי שקלים כלפי לקוחות הבנק, נעצר בידי המשטרה בתום חקירה סמויה. היום (שלישי) חשפה המשטרה את הפרטים.

הכל החל כאשר במסגרת חקירה סמויה ומורכבת של מפלג ההונאה במשטרת מחוז תל אביב, בשיתוף מחלקת הביטחון של הבנק, עלה חשד כי בסניפי בנק באזור תל אביב וחולון, מתבצעות במרמה פעולות משיכת כסף מזומן בכספומטים מחשבונות בנק של לקוחו,ת בהיקפים של מאות אלפי שקלים.

עם התפתחות החקירה, נחשפה שיטת הפעולה של החשוד. על פי החשד, לקוחות הבנק היו מקבלים שיחת טלפון מאדם שהזדהה בפניהם כאיש ביטחון של הבנק ועידכן אותם כי קיימת בעיה בחשבון לכאורה. לאחר שנשלח ללקוחות התמימים קוד אימות, החשוד היה מבקש מהם את הקוד ואז מגיע לכספומט ומושך את הכספים.

כאמור, בעקבות פעילות חקירתית עלה כי בימים האחרונים בוצעו מספר משיכות כסף מזומן מחשבונות של לקוחות הבנק באמצעות קוד מכספומטים באזור תל אביב וחולון.

במהלך הפעילות החקירתית הצליחו החוקרים לאתר את החשוד בעת פעולות המשיכה, ושוטרי סיור של משטרת יפו ביצעו מעצר של החשוד בסניף בנק באזור ת"א, כאשר בכליו של החשוד נתפס סכום כסף של 14,000 ש"ח במזומן.

החשוד, תושב חולון בן 24, נעצר אתמול והועבר לחקירה במפלג הונאה של משטרת מחוז תל אביב, והיום יובא לבית משפט השלום בתל אביב לדיון בהארכת מעצרו.

"אנו קוראים לציבור לא למסור פרטים של חשבון הבנק או כרטיס האשראי דרך הטלפון לאנשים לא מזוהים באופן וודאי. במידת הצורך יש לנתק את השיחה ולהתקשר לשירות הלקוחות", נמסר ממשטרת ישראל. "אין למסור קוד זיהוי שנשלח אליכם לשום גורם. לא למי שטוען כי הוא נציג חברת האשראי/בנק, וגם לא לבית עסק. הקוד נועד לטובת כך שהלקוח עצמו יהיה זה שיזין אותו. אף גורם מלבד הלקוח לא אמור לקבל לידיו את הקוד".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר