ישראל במלחמהישראל במלחמה
״אנחנו יכולים להגיע לכל מקום"

מפקד הימ"מ מתאר את המבצע הדרמטי לחילוץ החטופים | צפו

מפקד הימ"מ תנ"צ ח' אמר ללוחמיו בתום המבצע המוצלח לחילוץ שני החטופים כי ״אנחנו יכולים להגיע לכל מקום על מנת לפגוע במחבלים ולחלץ חטופים״ | צפו (משטרה)

קובי רוזן | כיכר השבת |
מפקד הימ״מ, תת-ניצב ח׳ (צילום: דוברות המשטרה)

מפקד היחידה המשטרתית המיוחדת ללחימה בטרור (ימ"מ) תנ"צ ח' אמר היום (שני) בתום המבצע ללוחמיו כי ״אנחנו יכולים להגיע לכל מקום על מנת לפגוע במחבלים ולחלץ חטופים״.

בשיח שערך מפקד הימ״מ לאחר חילוץ שני החטופים פרננדו סימון מרמם ולואיס הר, תחת אשת כבדה וחילופי אש במסגרתם חוסלו מספר מחבלים, הוא שיבח את לוחמיו והתייחס לפעילות.

דבריו המלאים:

"בחודש האחרון התכוננה היחידה למבצע חילוץ חטופים ברפיח בשכונת שאבורה. בנוהל הקרב השתתפו היחידות המבצעיות של השב"כ ויחידות צה"ל. המבצע קיבל את אישור הרמטכ"ל, ראש השב"כ, המפכ"ל והדרג המדיני.

"בתחילת הדרך התוכנית נראתה מורכבת ומסוכנת אך ככל שעבר הזמן, והמודיעין התמקד במבנה, הבנו שזה אפשרי מאוד. היחידות המבצעיות של השב"כ, והמרחב של השב"כ, בנו תמונת מודיעין מצוינת ומדויקת, שאפשרה לנו לבנות תוכנית שתתן מענה טוב לכלל נקודות התורפה

"ידענו שהתמרון הצבאי לא הגיע לרפיח, ופעילות החילוץ תתקל בהתנגדות חזקה הן מתוך האיתור בו מוחזקים החטופים והן מהמבנים הסמוכים אליו. גדוד שאבורה נחשב לגדוד חזק שטרם נפגע, המבצע התבצע בין שלושה גדודים של חמאס בתוכם גדוד שאבורה.

"ההגעה החשאית אל היעד בשעה שכולם ישנים אפשרה לכוח לייצר מגע עם המחבלים, לחסל אותם ולחלץ את החטופים. ביציאה מהיעד נתקל הכוח בהתנגדות קשה, בלחימה תוך כדי נסיגה כאשר הכוח מגונן בגופו על החטופים.

"שיתוף הפעולה בין הימ"מ ליחידות המבצעיות של השב"כ מוכיח עצמו כל פעם מחדש ומדגיש שאנחנו יכולים להגיע לכל מקום על מנת לפגוע במחבלים ולחלץ חטופים.

"היחידה קיבלה מעטפת חזקה מאוד מצה"ל שנתנה לנו תחושת ביטחון שבלעדיה לא היינו יכולים לממש את התוכנית. לוחמי הימ"מ נלחמו בגבורה, תוך סיכון עצמי רב, על מנת לחלץ את החטופים. אנחנו נמשיך לפעול בכל מקום שנדרש על מנת לחלץ חטופים משבי חמאס".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר