תיעוד ממצלמת הלוחם

תיעוד דרמטי: כך לוחמי הימ״מ חילצו את החטופים - תוך אש כבדה וחיסול מחבלים • צפו

המשטרה חושפת תיעוד דרמטי מהמבצע ברפיח | כך לוחמי הימ״מ חילצו את החטופים תוך אש כבדה וחיסול המחבלים |  ״השבנו אותם הביתה בשלום״, מספר רפ"ק י', סמפל"ג בימ"מ שפיקד על כוח הפריצה במבצע | צפו בתיעוד הדרמטיים ממצלמות לוחמי הימ"מ (משטרה)

קובי רוזן | כיכר השבת |
תיעוד ממצלמת קסדה מרגעי הלחימה בהם פשטו לוחמי הימ״מ על המתחם בו הוחזקו החטופים בו ניתן לראות את החילוץ הדרמטי תוך לחימה וחיסול המחבלים במרחב (צילום: דוברות המשטרה)

לוחמי היחידה המשטרתית המיוחדת (ימ"מ/מג"ב), היחידה הלאומית ללוחמה בטרור, פעלו אמש (שני) יחד עם לוחמי השב״כ ולוחמי צה״ל ברצועת עזה במרחב ׳רפיח׳, אזור בו טרם פעלו כוחות הבטחון של מדינת ישראל.

כעת, המשטרה חושפת תיעוד ממצלמת קסדה של אחד הלוחמים מרגעי הלחימה בהם פשטו לוחמי הימ״מ על המתחם בו הוחזקו החטופים, בו ניתן לראות את החילוץ הדרמטי תוך לחימה וחיסול המחבלים במרחב.

במהלך פעילות החילוץ המורכבת, של החטופים פרננדו סימון מרמן בן ה-60 ולואיס הר בן ה-70, שנחטפו מניר יצחק ב-7 באוקטובר, נפתחה לעבר הלוחמים ולכיוון מיקומם של החטופים אש כבדה מתוך המבנה וממבנים סמוכים.

בתגובה מקצועית וחדה, הגיבו לוחמי הימ״מ והשיבו באש שבמסגרתה חוסלו המחבלים וזאת במקביל לכך שלוחמי הימ״מ הגנו בגופם על החטופים וזאת עד אשר החזירו אותם הביתה בשלום.

רב-פקד י׳, סגן מפקד פלגה ביחידת הימ״מ אשר פיקד על כוח הפריצה בפעילות החילוץ (צילום: דוברות המשטרה)
דברי מפכ״ל המשטרה, רב ניצב יעקב שבתאי, מביקורו אתמול ביחידת הימ״מ (צילום: דוברות המשטרה)
מפקד משמר הגבול, ניצב בריק יצחק, מביקורו אתמול ביחידת הימ״מ (צילום: דוברות המשטרה)

רב-פקד י׳, סגן מפקד פלגה ביחידת הימ״מ אשר פיקד על כוח הפריצה בפעילות החילוץ, סיפר: "אתמול בלילה נערכנו על פי מידע מודיעיני יחד עם חברנו מהשב"כ, מהשייטת, יחידת הניוד וחטיבה 7, על מנת לחלץ חטופים ממרחב העיר רפיח.

"כשהגענו לאיתור, פרצנו פנימה ונתקלנו בהתנגדות קשה, ירי מסיבי מתוך הבית ומהפריפריה. השבנו באש וחיסלנו מחבלים, תוך כדי פריצה איתרנו את החטופים וחילצנו אותם מהמבנה.

"לאחר מכן הוצאנו אותם מהמרחב תוך כדי שאנחנו מתמודדים עם התנגדות מהפריפריה ומגנים על חייהם של החטופים עד אשר השבנו אותם הביתה בשלום".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר