מטווח קרוב | צפו

מסתער בירי ורודף אחרי אחד המחבלים | תיעוד דרמטי מרגעי הפיגוע

בתיעוד ניתן לראות את השוטר רס"מ כ', אשר נסע ברכבו בסמוך לזירת האירוע וזיהה את שהתרחש, חותר למגע במקצועיות, מסתער ורץ לעבר רכב המחבלים, מנהל לחימה ומנטרל את אחד מהם בירי (בארץ)

קובי רוזן | כיכר השבת |
ההסתערות על המחבל (צילום: דוברות המשטרה)

משטרת ישראל מפרסמת הערב (חמישי) תיעוד דרמטי מרגעי נטרול אחד המחבלים שביצע את פיגוע הירי הקשה הבוקר במעלה אדומים ליד ירושלים.

בתיעוד ניתן לראות את השוטר רס"מ כ', אשר נסע ברכבו בסמוך לזירת האירוע וזיהה את שהתרחש, כשהוא חותר למגע במקצועיות, מסתער ורץ לעבר רכב המחבלים, מנהל לחימה ומנטרל את אחד מהם בירי.

בפיגוע המחריד, כזכור וכפי שדווח ב'כיכר השבת', שאירע סמוך למחסום א-זעיים שליד מעלה אדומים, נרצח ישראלי אחד ועוד 11 נפצעו. שלושת המחבלים שהיו מעורבים בפיגוע נוטרלו.

השוטר רס"מ כ', שכאמור נראה בסרטון מנטרל את המחבל, תיאר בפני מפכ״ל המשטרה רנ״צ יעקב שבתאי ומפקד מחוז ש״י, ניצב עוזי לוי, את רגעי נטרול אחד המחבלים בזירה

"עליתי ממעלה אדומים", סיפר השוטר, "עם האופנוע, הייתי בדרך למטה הארצי, ושמעתי צרורות של יריות, התחלתי לצמצמם לכיוון המחבלים וראיתי את כולם בורחים, הגעתי למעלה עם כובע זיהוי, וראיתי מחבל שוכב".

עוד סיפר השוטר: "הוא חטף כדור ברגל וכדור בבטן, מעליו היה עוד מחבל שהחל לירות לעברי. צמצמתי לעבר היורה, עד שהגעתי אליו לטווח קרוב ונטרלתי אותו".

מפכ״ל המשטרה שיבח את רס״מ כ׳ וציין: ״אין לי ספק שבפעולתך הנחושה והמקצועית הצלת חיי אזרחים רבים״.

השר לביטחון לאומי, איתמר בן גביר שוחח עם השוטר שחיסל את אחד המחבלים שביצעו את הפיגוע הבוקר סמוך למעלה אדומים. השר בן גביר שיבח את השוטר על פעילותו המהירה, החתירה למגע, הקרב מול אחד המחבלים - וחיסלו המהיר.

השוטר תיאר לשר בן גביר מזיוותו את האירוע: ״ירדתי מהאופנוע, שמתי כובע זיהוי והתחלתי לחתור למגע. היה מחבל שניהל איתי לחימה, צמצמתי אליו - והסתיים האירוע. עשיתי סה״כ את המוטל עליי, כמו כל שוטרי משטרת ישראל, לא עשיתי שום דבר שונה. כל שוטר ב-DNA שלו, חותר למגע״.

השר בן גביר אמר לשוטר: ״בזכות אנשים כמוך, חיים של אנשים ניצלים. היו כאלו שהטיחו בי ביקורת שאני מחלק נשק לאזרחים, אני מחלק עוד ועוד - זה מציל חיים! כל פעם אנחנו רואים כמה בכל אירוע כזה שיש נשק לאזרחים, זה מציל חיים, ואני אמשיך לעשות את זה״.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר