עדי קול מבקשת: לשמור על השבת

חברת הכנסת עדי קול מ"יש עתיד" פנתה דרך מליאת הכנסת למספר משרדי עורכי דין וביקשה מהם שלא לקיים ראיונות לסטודנטים ביום שבת, "לאפשר ארכה לתת תשובה" (חדשות)

ישי כהן | כיכר השבת |
עדי קול לצד יו"ר מפלגתה, השר יאיר לפיד (צילום: פלאש 90. וידאו: ערוץ הכנסת)

ח"כ עדי קול מסיעת 'יש עתיד' הפתיעה הצהריים (שלישי) במליאת הכנסת כשקראה למשרדים לעריכת דין לשמור על השבת ולא לקיים ראיונות לסטודנטים במהלכה.

"אני כבר שלושה שבועות דנה בנושא הרפורמה בהתמחות במשפטים, משרדי עורכי הדין – נעשתה רפורמה שהובילה לכך שקביעת מועדי ההתמחות אמורה להתחיל רק אחרי 15 במרץ, ולא לפני כן" סיפרה.

"ה-15 במרץ יוצא השנה ביום שבת, ולחץ מטורף של משרדי העורכים הגדולים גרם למשרדים לקיים את הראיונות בשבת, חלקם – במוצאי שבת, אבל לא רק, ולהלחיץ את הסטודנטים לחץ לא הגיוני. במקרה גם מוצאי השבת הזה יוצא ערב פורים, קריאת המגילה, מה שמפלה קבוצה גדולה של סטודנטים למשפטים".

"אני יצאתי בפניה" הוסיפה קול במסגרת נאומי בני דקה במליאת הכנסת: "בקול קורא למשרדי עורכי הדין הגדולים וביקשתי מהם קודם כל לא לראיין בשבת, ודבר שני – לאפשר לסטודנטים מתן של שבוע, ארכה, לתת תשובה. בעקבות הקול הקורא הזה קרה דבר הפוך ומטריד מאד. משרדי עורכי הדין שגילו שיש חלק מהם שמראיינים בשבת, הבינו שיש תחרות גדולה, וקבעו ראיונות בשבת".

"זה עשה את הצעד ההפוך. אני רוצה לקרוא למשרד עורכי דין עמית-פולק-מטלון, יגאל ארנון, פישר-בכר, משרד ארדינסט-בן נתן, ומשרד מ. פירון שלא לראיין את הסטודנטים למשפטים בשבת וכדי לתת להם את ההזדמנות לבחור את המשרד הנכון גם לאפשר להם ארכה לתת תשובה" סיימה ח"כ קול את דבריה.

את תגובת המשרדים שהזכירה קול לא ניתן היה להשיג.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר