ישראל במלחמהישראל במלחמה

הכנסת תדון ב"קמפיין החרד"קים"

מספר ימים לאחר ש"קמפיין החרד"קים" חזר ועורר סערה, תדון הכנסת בעניין, כאשר חברי הכנסת ידונו בעיקר בטיפול המשטרה בתופעה: "נדאג להפיץ מודעות דומות נגד ערבים"(פוליטי)

צביקה גרוניך | כיכר השבת |
קמפיין החרד"קים (צילום: כיכר השבת)

ימים אחדים אחרי חזרתו של 'קמפיין החרד"קים' נגד חיילי צה"ל החרדים ללוחות המודעות בריכוזים החרדיים, המשווה את החרדים לובשי המדים ל"דבר אחר" ולאויבי המגזר, יקיימו חברי הכנסת דיון מיוחד בנושא.

הדיון יתקיים מיד לאחר תקופת החגים ובו ישתתפו חברי הכנסת והשרים, כמו כן גם בכירי המשטרה יאלצו לשבת בשולחן הדיונים ולהשיב לשאלות מה עשתה המשטרה בנידון.

גורם המעורה בפרטים אמר ל"כיכר השבת" כי בכוונתו להעביר מסר ברור כנגד המשטרה. "במידה והמשטרה תתן תשובות מספקות ותאמר כי הם טיפלו בנושא או לכל הפחות יש להם קצה חוט מי עומד מאחורי הקמפיין, וכמובן תאמר שאסור להפיץ מודעות חמורות שכאלה, אז מה טוב ואם לאו, אנחנו נפיץ מודעות כאלה נגד ערבים ואז נראה אותם לא מגיבים".

יעקב וידר, יו"ר המטה החרדי בליכוד, שיזם את הדיון, אמר ל"כיכר השבת" כי "מאז תחילת מסע ההסתה לפני למעלה משנה, הוגשו למשטרת ישראל עשרות תלונות שלא טופלו, והמסע ברחובות לא רק שממשיך, אלא אמירותיו מקצינות יותר ויותר".

לדבריו, "לא נותרה לנו ברירה אלא להפעיל את כנסת ישראל. ואולי בניגוד לציבור, לחברי הכנסת המשטרה תיתן תשובות מדויקות מדוע לא נעשה דבר בעניין".

וידר מוסיף כי "חופש הביטוי אינו כולל בשום צורה ואופן, הסתה פרועה ומתוזמנת כנגד חיילים רק בשל היותם חרדים, לא ייתכן כי חייל צה"ל יחשוש לצעוד ברחובות עירו, רק בשל היותו חרדי".

בקמפיין החרד"קים ששב בערב חג הסוכות נכתבו ציטוטים חריפים כנגד החיילים החרדים: "הם זקוקים לפרה חולבת, הם מחפשים בחורים כשרוניים, הם יודעים שגם אם את כאמא לא מאמינה בכישורים של יצחק, הרי שעם עוד קצת מוטיבציה אפשר להרים אותו לרמה גבוהה. אלא שבמקום להשקיע את זה בתורה, הם מעדיפים להשקיע את זה בלימודי בגרויות ואקדמיה, כיוון ששם יש הרבה כסף..."

עוד נכתב: "פעם יש להם בעיה עם הכובעים ופעם מתעופפים להם הספרים לכל רוח, במקום שהכובע יעמוד על הראש, עומד הוא על מקל נדודים, ואת מקומו של הכובע ממלא שער פוני של טמבל גלוי ראש "עם ציצית" ומעליון שלל הצעות לסייע לבנינו המתקשה..."

בחלק אחר של המודעה נאמר כי "החרד"ק" מנסה להרשים בידיעות תורניות כששוב נעשה דימוי לחזיר המציג את טלפיו כסימן לטהרתו. "הוא מנסה להרשים עם ידיעות מצחיקות מהגמרא ממש כמו דבר אחר שפושט טלפיו ואומר ראו כשר אני, גועל נפש, פו!". מודעה נוספת שהופצה במסגרת הקמפיין מכוונת נגד הקמפוסים החרדים והעמותות המממנות את הלומדים בהם, "איך נולדו מיליון משומדים" שואלת המודעה ומאשימה בכך את תנועת ההשכלה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר