סוף הסאגה: שטבון נשאר ב"יחד", כך תיראה הרשימה

למרות האיומים בפרישה מהרשימה, ח"כ יוני שטבון יישאר במקום השני במפלגת 'יחד'. פעיל הימין הקיצוני ברוך מרזל יוצב בכפוף להסכמות במקום הרביעי, דודי שוומנפלד בשביעי (פוליטי)

ישי כהן | כיכר השבת |
ישי שוטבון, ירוצו יחד - למרות מרזל (Edi Israel/Flash90)

בחירות 2015: לאחר מאבקים ואיומים, מפלגת "יחד" בראשות ח"כ אלי ישי נשארת מאוחדת. במקום הראשון יוצב ח"כ אלי ישי, במקום השני ח"כ יוני שטבון, אחריו מיכאל עייש, במקום הרביעי פעיל הימין הקיצוני ברוך מרזל, במקום החמישי ששון טרבלסי, דוברו של הגאון הרב מאיר מזוז, בשישי הרב עמיטל בראלי, בשביעי שדרן הרדיו דודי שוומנפלד ובשמיני הרב קובי יקיר.

אלי ישי מסר: "יחד נשארת יחד, חרדים ודתיים לאומיים. יש לנו חובה להמשיך את הדבר הגדול שנוצר כאן, ברית שומרי מצוות למען תורת ישראל, ארץ ישראל ועם ישראל. ברוך ה', השליחות שמחברת ביננו חזקה מכל ויכוח. יחד ובשם ה' נעשה ונצליח".

יוני שטבון: "בשורת האיחוד ההיסטורית בין הציונות הדתית לציבור החרדי יש בה כדי לגבור על כמעט על כל מחלוקת שהיא. מראשית הדרך חברנו יחד, דתיים לאומי וחרדים, כי יש לנו אחריות כלפי הזהות היהודית של המדינה. היו ויכוחים, אך רב המשותף על המפריד וגודל השעה מחייב גודל של אחריות. נמשיך קדימה ובכל הכוח ובעזרת ה' נעשה ונצליח".

לאחר שביממה האחרונה, איים שטבון כי יפרוש מהמפלגה באם ברוך מרזל יוצב במקום הרביעי, הוא נכנע ללחצים שהופעלו עליו ונשאר ברשימה. בשעות הצהריים, נפגשו ישי ושטבון לפגישה במטה המפלגה ברחוב כנפי נשרים בירושלים. במקביל, יש מיהר להגיב והחליט כי במידה ושטבון יממש את איומו ויפרוש מהמפלגה, הרי שבמקום השני ברשימה יוצב הלל הורוביץ.

הורוביץ, איש חברון - שימש בעבר כרבה של חטיבה גבעתי בצה"ל וחתנו של הרב זלמן מלמד מבכירי רבני הציונות הדתית. כעת כאמור, בעקבות ההסכמות שהושגו, הרב הורביץ לא ישולב ברשימת המפלגה.

אמש, פנה ח"כ לשעבר מיכאל בן ארי לתומכיו, וניסה להרגיע אותם באומרו כי שיבוצו של ברוך מרזל ברשימה במקומו, לא יזיק לקידום משנתם.

"מתוך אחריות לאובדן קולות, פנינו אליהם להתמודדות משותפת. רק בימים האחרונים התחיל מו"מ. מתוך הבנת המציאות המורכבת של אלי ישי, דרשנו מקום אחד ברביעיה הראשונה. אני יודע שאתם כועסים על זה. ויכול להיות שטעינו. אך זו דרכו של מו״מ. הגדרנו מטרה לתקוע יתד בכנסת. ואנחנו בדרך לשם" כתב בן ארי.

לדבריו: "העמדת ברוך במקומי, באה בעקבות דרישה של בית הרב מזוז. לא ראינו שזו סיבה לעכב את כניסתנו לכנסת. בגלל עניין פרסונלי. נוכחותו של ברוך מרזל היא ניצחון עצום על שונאי ישראל". בן ארי הוסיף וכתב לתומכיו כי מרזל נאמן למשנת הרב מאיר כהנא.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר