מגיב להקלטות

איתן כבל: "מתחרט על הדברים הבזויים שאמרתי בשפה קלוקלת"

ההקלטות שנחשפו בסוף השבוע האחרון בו ח"כ כבל נשמע לכאורה מודה בדיל עם יחימוביץ' ומשתמש בשפה ירודה כלפי הרצוג, מסמנות את רגע השפל הפוליטי שלו. ראיון (פוליטי)

אלי רוטמן | כיכר השבת |
כבל והרצוג. ארכיון (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)

בימים האחרונים עומד ח"כ איתן כבל (המחנה הציוני) בלב סערה תקשורתית לאחר חשיפת ההקלטות בה הוא נשמע מודה לכאורה בקיומו של דיל בינו לבין ח"כ שלי יחימוביץ' במסגרתו הוא יתמוך בה בבחירות לראשות ההסתדרות והיא תתמוך בו לראשות מפלגת העבודה - דיל שהוכחש על ידי שניהם.

כמו כן, הוא נשמע מתבטא בגסות ובזלזול כלפי יו"ר מפלגתו ח"כ יצחק הרצוג. הבוקר, בראיון ל'רדיו ללא הפסקה' אמר כבל כי הוא לא רוצה שירחמו עליו: "אני מעדיף שיסתכלו עלי בצורה אחרת לגמרי. זה לא קל. בן אדם ש-20 שנה נותן את חלבו ואת דמו. תמיד הייתי מהמובילים ביושרה. לפעמים אנשים שואלים את עצמם כשזה מגיע לפתחם ולא משנה מה הסיבה, איך אנשים מהצד השני, באבחה אחת, מחסלים קריירה שלמה של אדם, ועל מה? לבוא ולהגיד שאני צריך להתפטר, צריך ללכת".

"אני רוצה רק להזכיר שלא רצחתי, לא הטרדתי, לא מכרתי צוללות ולא שתקתי בחקירה", הוסיף כבל. "כשאתה מקבל פרופורציות אתה מסתכל לאחור ואומר, למען השם, אם יש הסכם או אין הסכם, כאילו שדדתי את קופת המדינה ומכרתי את סודות האטום".

לדבריו, הוא גם לא שיקר לגבי הדיל המדובר: "מי שמשקר, אז לא משנה, שימשיך לשקר. יגיע לתפקידים הכי בכירים במדינת ישראל ויעשה את המעשים הכי הכי, כי ממילא הוא שקרן. אז מה העניין? אני עדיין עומד על דעתי בצורה ברורה שמעולם לא התניתי עם שלי התניות מהסוג הזה. אבל זה כבר מאחורינו. זה לא יעזור לי. מעולם לא נפלתי ומעולם לא חטאתי. אפשר לבוא ולהגיד אוקיי, כל מה שהיה עד היום ילך לעזאזל. כאן הנקודה. לפעמים צריך להסתכל לא רק על הדברים כמו שהם. אלא על האדם עצמו. על מסכת חייו. על מסכת פעולותיו".

ולגבי התייחסתו הפוגענית ליצחק הרצוג, שכזכור כללה בין היתר את המשפט "הוא רמאי, הוא תחמן של גנבים קטנים", השיב איתן כבל: "לא רק שאין לי במה להתנצל בפני הרצוג, עדיף שאני אמשיך ואני אשתוק. לא אחזור על הדברים האלה. זה לא הזמן שלי עכשיו להתעסק עם הרצוג. אתם יודעים כמה נשאתי אותו על גבי בימים הכי קשים שלו?".

עוד הוסיף כבל ביחס להנהגה הנוכחית של מפלגתו: "הנהגה של פח אשפה, להוציא אותה, שלא תהיה יותר פח אשפה. זה העניין. בואו לא ניתמם. הרי אם הייתי מודיע על תמיכה בהרצוג הייתם מתנפלים עלי אי אני מעז עוד בכלל לתמוך בו. אני מתנצל על הסיטואציה, ולא משנה אם אני צודק בה או לא".

"לוקח לעצמי את העניין הזה של החרטה וההתנצלות הכנה גם על השפה, למרות שאני לא מציע לאף אחד לעבור גם בבניין שלכם ולהקליט את האנשים. אני אומר בצורה מפורשת: יש בי חרטה מלאה על הדברים הבזויים שאמרתי בשפה קלוקלת. אני מדבר על ההתבטאויות הלא פרלמנטריות והלא מוסריות".

"חברים שלי שבאים להקליט אותי זה לא בדיוק חברים. מערכת היחסים שלי עם שני האנשים האלה הייתה כמו של אחים. שאף אחד לא יתנשא מעלי בעניין הזה. בכל פעם אנחנו מופתעים מחדש במערכות יחסים מאוד קרובות. אבל במציאות, בחיים, אתה לא מסתובב כל הזמן עם סרגל טווחים וקרן לייזר שבודקת כל אדם שלפניך. החיים הפוליטיים, בוודאי בתוך במפלגת 'העבודה', שבכל שנתיים-שלוש מחליפים מנהיגות, מסיבות נכונות או לא נכונות, הם לא רלוונטיים", סיים איתן כבל את דבריו בראיון.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר