כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
מתקרב לפוליטיקה

אריה דרעי: "לנתניהו אין סיכוי להצליח; הוא בסיכון"

בעוד הוא עושה צעדים משמעותיים לקראת שובו לפוליטיקה, מתח אתמול יו"ר ש"ס לשעבר, אריה דרעי ביקורת על שיטת הממשל. "לראש ממשלה אין שום סיכוי להצליח. הוא כל הזמן בסכנת נפילה". דרעי תהה: "איך אפשר לתכנן תוכניות ארוכות טווח כשאתה צריך להיבחן בצורה מיידית?" תמליל (פוליטי מדיני )

הגר"ע, נתניהו ודרעי בימים יפים יותר (צ: פלאש 90)

בעוד הוא עושה צעדים משמעותיים לקראת שובו לפוליטיקה, מתח אתמול יו"ר ש"ס לשעבר, אריה דרעי ביקורת על שיטת הממשל. דרעי נשא דברים בכנס שהתקיים במכון לנדר בירושלים והתייחס לבעיות הקיימות, לדעתו, בשיטת הממשל והבחירות בישראל.

בהרצאתו, שעסקה בנושא מנהיגות פוליטית, אמר כי בשיטה נוכחית "לראש ממשלה אין שום סיכוי להצליח. הוא כל הזמן בסכנת נפילה". הוא תהה: "איך אפשר לתכנן תוכניות ארוכות טווח כשאתה צריך להיבחן מיידית?".

דרעי הסביר: "בשיטה הנוכחית לאנשים המצטיינים מתחומי האקדמיה, ההייטק והיזמות הפרטית - אין שום סיכוי להגיע בשיטה הזאת של מפלגות. מי יילך ללכלך את השם שלו לרוץ כל יום לחתונות, לבר מצוות? להיבחר בצורה של מפלגה זה מראש מונע מהאנשים הטובים להשתלב".

לסיכומם של דברים, אמר דרעי, יש לשנות את שיטת הבחירות לשיטה של בחירות ישירות ולהגדיל את סמכויותיו של ראש הממשלה.

בתוך כך, בזמן שכמה חברי כנסת קוראים לחוקק חוק שימנע ממנו לשוב לפוליטיקה, אריה דרעי בטוח שלא ירחק היום ורגליו שוב ידרכו על מפתן הכנסת כח"כ מן המניין. "למרות הקשיים שמנסים להערים בדרכי לשם, אני חוזר לעשייה הציבורית. לפוליטיקה", הוא אמר למקורביו.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר