עימות חריף בכנסת

אייכלר: "שטרן, יהודון מוסר ומלשין" • צפו

"אייכלר לא בדיוק אוהב יהודים", האשים שטרן. אייכלר הגיב כי "שטרן מזכיר לי את היהודון המוסר והמלשין". מיקי לוי האשים את אייכלר בהסתה שהאשים אותו חזרה כי הוא רוצח (פוליטי)

(צילום וידאו: ערוץ הכנסת; תמונות: הדס פרוש ומרים אלסטר - פלאש 90)

עימות חריף התרחש אמש (שני) במליאת הכנסת בין חבר הכנסת אלעזר שטרן (יש עתיד) לבין ח"כ ישראל אייכלר (יהדות התורה).

העימות החל כאשר ח"כ אייכלר התייחס לדיון שהתקיים בוועדת חוקה, במסגרתו נידונו דברים שאמר משה סלע, עד המדינה במשפטו של השר לשעבר שלמה בניזרי, כי הופעלו עליו לחצים על מנת שיעיד נגד בניזרי.

ח"כ אלעזר שטרן השיב לדברים ואמר כי "אם זה היה רק ח"כ אייכלר אז לא הייתי מתרגש כי אייכלר לא בדיוק אוהב יהודים, לא בדיוק אוהב את מדינת ישראל, הוא לא מאמין בהרבה מוסדות של מדינת ישראל, הוא חושב שהוא קובע מי יהודי, מי דתי ואיזו כיפה כל אחד צריך ללבוש, אז הייתי יכול להבליג. אייכלר לא מפתיע אותי, הוא קיצוני גם בין חבריו. הוא עושה את הכל על מנת לפרק כמה שיותר מוסדות של המדינה אלא אם כן הם משרתים אותו. אולי יום אחד הוא יעשה תשובה ויבין שיש גם דרך ארץ, ויש ואהבת לרעך כמוך ולא רק את עצמך ואת הציבור שלך".

ח"כ ישראל אייכלר הגיב ואמר כי "אני אוהב יהודים שאוהבים את היהודים החרדים לדבר ה' הדברים בתורתו, אני לא שונא אף אדם שאינו שונא יהודים ולא מסית נגד התורה ושומריה. לא כך ח"כ אלעזר שטרן שהאשים אותי בשנאת יהודים שלא כמוני, הוא עושה זאת כדי למצוא חן בעיני אדונו יאיר לפיד שנתן לו מקום כדי שילחם בציונות הדתית ובציבור החרדי דווקא כחובש כיפה.

"אלעזר שטרן מזכיר לי את היהודון המוסר והמלשין שעובד בשירות השליט נגד אחיו היהודים. אף אדם חילוני לא היה מעז להילחם בשנאה ואיבה כזו בישיבות ההסדר, ברבנות הראשית והציונות הדתית. מי שבוגד במורשת אבותיו אין לצפות ממנו לנאמנות לעם ישראל".

אייכלר הוסיף ואמר כי "ח"כ שטרן בפרט וחבריו שיוצרים דה-לגיטימציה והסתה יום יומית נגד ילדי החרדים, מכינים דעת קהל למלחמה בין יהודים, זה מה שהם רוצים, הם סכנה קיומית למדינת ישראל. שום אויב חיצוני לא יחסל את מדינת ישראל, רק ח"כ שטרן ודומיו הם שישמידו את מדינת היהודים במלחמת אזרחים פנימית. אם הם חלילה יצליחו ליצור מלחמה בין יהודים זו תהיה סופה של מדינת ישראל ולכן הם סכנה גדולה מאוד".

ח"כ מיקי לוי התפרץ בזעם ואמר כי ח"כ אייכלר מסית ומדיח. ח"כ אייכלר אמר כי הוא מבקש להוציא את "הקצין לשעבר שהיכה חרדים באכזריות" וכאשר ירד מן הדוכן כינה את ח"כ לוי רוצח. לאחר מכן התנצל ח"כ אייכלר על המילה רוצח אך הבהיר שאיננו חוזר בו משאר הדברים.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר