כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
"וועידת האמבוש"

מדינות מוסלמיות ינגחו את ישראל בוועידה של אובמה

ראש-הממשלה בנימין נתניהו החליט הלילה כי הוא לא ייסע ל"וועידת הגרעין" שמארגן נשיא ארה"ב אובמה ביום שני הבא. נתניהו הביע חשש גדול כי מספר מדינות מוסלמיות ינצלו את הוועידה, תחת חסותו של אובמה, ויעלו את ישראל על שולחן הדיונים. במקום נתניהו, יטוס השר דן מרידור. כל הפרטים (מדיני)

מנחם כץ | כיכר השבת |

במשך כל השבוע האחרון התלבט ראש-הממשלה בנימין נתניהו האם כדאי לו להגיע ל"וועידת הגרעין" שמארגן נשיא ארה"ב ברק אובמה ביום שני הבא, בוושינגטון.

ביום ראשון השבוע, הוא קיבל הודעה מפתיעה מהבית הלבן ולפיה אובמה לא יוכל לפגוש אותו במהלך הוועידה, היות והם כבר נפגשו במהלך החודש האחרון...

למרות ההודעה המשפילה, החליט נתניהו להגיע. אלא שמידע שהגיע הערב למשרד ראש-הממשלה, העלה את החשש כי מספר מדינות מוסלמיות ידועות, ינצלו את "וועידת הגרעין", לשים על שולחן הדיונים את ישראל.

בחברת אובמה, יודעות המדינות הללו, הם יוכלו להשפיל את ישראל ללא חשש. אחרי הכל, אובמה הפך לנשיא הקרוב ביותר אי-פעם לעולם המוסלמי.

נתניהו קיבל את המידע ובעצת יועציו החליט הלילה: אני לא אהיה שם.

במקומו, הוא החליט לשגר את השר לענייני מודיעין, דן מרידור, שייצג את ישראל.

עד לתקופת נשיאותו של אובמה, ישראל נהנתה מעמימות בכל מה שקשור לגרעין האיראני. גם אובמה ממשיך את המסורת, אבל מתחת לפני השטח הוא פועל נגד הגרעין הישראלי.

מעדויות של מספר עובדים בכור הגרעיני בדימונה, עולה כי הם זוכים ליחס משפיל מארה"ב. כמה מהם סיפרו כי ביקשו לנסוע להרצאות מחקר בנושא הגרעין בארה"ב, ולא קיבלו וויזה באורח פלא.

"מעולם לא נתקלנו בעויינות שכזו", התבטא אחד העובדים שאף גילה, כי מספר מרכיבים שבעבר רכשו מארה"ב ללא הגבלה, כעת לא ניתנים לרכישה.

אין ספק, כי הודעתו של ראש-הממשלה, הוא מסמר נוסף בארון הקבורה בין היחסים של מדינת ישראל וארה"ב.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר