התגובה לבג"ץ?

מיכאל בן ארי ייפסל? 'ברוך מרזל ימונה לשר'

ב'עוצמה יהודית' חוששים כי בג"ץ יפסול את מועמדות מיכאל בן ארי, ולפי הדיווח ב'ישראל היום', הם יבקשו פיצוי בדמות מינוי ברוך מרזל לתפקיד שר. החלטת בג"ץ - היום (אקטואליה)

בן ארי ובן גביר בבג"ץ, ביום חמישי (צילום: חיים גולדברג, כיכר השבת)

בג"ץ צפוי לפרסם היום (ראשון) את החלטתו באשר לעתירות שהוגשו נגד החלטות ועדת הבחירות המרכזית לכנסת ה-21, ובכללן, העתירות לפסילת מועמדותו של מיכאל בן ארי לכנסת.

כתב 'ישראל היום' יאיר אלטמן מדווח הבוקר כי אם מועמדותו של בן ארי תיפסל, ברשימת 'עוצמה יהודית' מתכוונים לדרוש פיצוי מהבית היהודי' - תפקיד שר לברוך מרזל, אם הרשימה תעבור את אחוז החסימה ותצטרף לקואליציה.

לפי הדיווח,אחרי הדיון ביום חמישי בבית המשפט העליון על פסילת בן ארי, נערכה פגישה לילית בהשתתפות יו"ר האיחוד הלאומי, ח"כ בצלאל סמוטריץ', ועו"ד איתמר בן גביר, מראשי עוצמה יהודית ומועמד מטעמה.

בן ארי בבג"ץ (צילום: חיים גולדברג, כיכר השבת)

על פי המידע שהגיע ל"ישראל היום", הפגישה עסקה בחבילת הפיצוי שעוצמה יהודית דורשת, אם וכאשר בן ארי ייפסל מלרוץ לכנסת בהחלטת בג"ץ. חלק מאנשי עוצמה יהודית אופטימים וסבורים שבג"ץ לא יתערב ויימנע מפסילה של בן ארי. אך חלק אחר סבור שלאור השאלות של שופטי ההרכב בדיון והיחס כלפי עורך הדין יצחק בם, שייצג את בן ארי, ישנה אפשרות סבירה שבן ארי ייפסל.

במקרה כזה, סוכם, יש לתת חבילת פיצוי שתניע את מצביעי עוצמה יהודית להגיע בהמוניהם לקלפיות.

בתוך כך, עורך דינו של ד"ר מיכאל בן ארי, יצחק בם, העביר מספר שעות לפני כניסת השבת, הבהרה דחופה לבית המשפט העליון. המסמך אותו העביר עו"ד בם מתייחס לשורה של ציטוטים שעמדו במרכזו של הדיון בבית המשפט העליון בעניינו של בן ארי.

מההבהרה עולה כי אנשי התנועה הרפורמית ניצלו את העובדה ששופטי העליון לא חייבו אותם להגיש תמלילים מלאים והוציאו לכאורה דברים מהקשרם. כך לדוגמה באשר לדבריו של ד"ר בן ארי על ערביי חיפה, נטען כי התנועה הרפורמית הסתירה מבית המשפט את העובדה כי הדברים פורסמו בערב בו נערכו בחיפה הפגנות ענק בתמיכה בחמאס בעזה, וכי הושמטו מדבריו של ד"ר בן ארי, אמירות כי הוא מדבר על האויבים ועל חלקם הגדול של ערביי חיפה, אך לא על כלל הערבים במדינת ישראל.

הרכב בג"ץ (צילום: חיים גולדברג, כיכר השבת)

בנוגע להתבטאות על העסקת ערבים בגוש עציון מתייחס עו"ד בם לעובדה כי מהמסמך שהמערערים העבירו לבית המשפט עולה כי הם הסתירו את העובדה שהדברים נאמרו לאחר הירצחו של ארי פולד, וכי בדבריו של בן ארי הוא מדבר על ערבים מהרשות הפלסטינית המועסקים בגוש עציון. גם באשר לחיילים הבדואים הסתירו בתנועה הרפורמית את העובדה שהדברים נאמרו על רקע פרשת איחוד משפחות, ובכל מקרה בעניינם של החיילים בני המגזר הבדואי הבהיר ד"ר בן ארי כי חשוב לו לציין שאין לו כל בעיה עם מי שמשרת בצה"ל ונאמן למדינת ישראל.

נשיאת בית המשפט העליון, אסתר חיות, הורתה חצי שעה לפני כניסת השבת למזכירות בית המשפט לקבל את הבקשה ולהעביר את ההבהרה של ד"ר בן ארי לחבריה בהרכב ולתגובת התנועה הרפורמית.

יציון כי באיחוד מפלגות הימין נערכים לפתיחה בקמפיין ענק במקרה שד"ר בן ארי ייפסל ואילו חברי בל"ד, חד"ש תע"ל וכסיף לא, ולצאת בשלטי ענק עם תמונות השופטים שהורו על פסילה, תחת הכותרת: הם לא יקבעו - העם יקבע בקלפי.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר