הפרשן הבכיר יוצא להגנת יעקב ליצמן

הפרשן הפוליטי של ערוץ 10, רביב דרוקר, פרסם במסגרת הבלוג האישי שלו מאמר תמיכה נלהב ובו הוא משבח את פעילותו הפרלמנטרית של ח"כ יעקב ליצמן, שמונה לסגן שר הבריאות

הפרשן הפוליטי של ערוץ 10, רביב דרוקר, פרסם במסגרת הבלוג האישי שלו מאמר תמיכה נלהב ובו הוא משבח את פעילותו הפרלמנטרית של ח"כ יעקב ליצמן, שמונה לסגן שר הבריאות. במאמר טוען דרוקר כי ליצמן הוא הדבר הטוב ביותר שקרה למערכת הבריאות.
הנה המאמר:
ההסתדרות הרפואית מנהלת קמפיין נגד מינויו של ח"כ יעקב ליצמן מיהדות התורה לסגן שר הבריאות. ההסתדרות עתרה לבג"צ ומפרסמת מודעות גדולות. הטיעון הוא - אין לנו כלום נגד ליצמן. עובדת היותו סגן שר ולא שר, תפגע ביכולתו לנהל את המשרד. בעיניי, זה קשקוש וההסתדרות הרפואית יודעת את זה.
ליצמן הוא הדבר הטוב ביותר שקרה למשרד הבריאות. בהתחשב בחלופות, כמובן. מי שמכיר אותו יודע שהוא אחד הפוליטיקאים האפקטיביים והמתוחכמים ביותר בכנסת. הוא נחשב ליו"ר ועדת כספים מוצלח ויעיל.
ספק אם ביכולתו של אדם אחד לחולל שינוי משמעותי במערכת הבריאות המורכבת והמסורבלת. כנראה שזה דורש תשומת לב של ראש הממשלה ומדיניות ממשלתית ברורה וחדה. לפי כל הסימנים, אין לנו לא את זה ולא את זה, אבל סגן השר ליצמן בוודאי יכול לנהל את המשרד טוב הרבה יותר מהשר הפסיבי להחריד שהחזיק במשרד בשלוש השנים האחרונות, יעקב בן יזרי מהגימלאים.
העובדה שליצמן הוא סגן שר ולא שר היא ממש לא משמעותית. זו דרכה של יהדות התורה רק בחמישים השנים האחרונות. לא ממש חידוש גדול. אני סיקרתי בממשלת נתניהו הראשונה את משרד השיכון. שלט בו סגן השר מאיר פרוש מיהדות התורה. הוא תיפקד כשר (לא מוצלח, לדעתי) לכל דבר. נתניהו היה באופן רשמי שר השיכון, אבל תפקידו התמצה בחתימה על ההחלטות שפרוש קיבל. זה לא נבע מטוב ליבו של נתניהו. הוא צריך את חברי הכנסת של יהדות התורה. היה צריך אותם אז וצריך אותם היום. העובדה שליצמן לא משתתף באופן קבוע בישיבות הממשלה רק עובדת לטובת ענייני הבריאות. יהיו לו עוד כמה שעות כדי לנהל את מערכת הבריאות, במקום לבזבז אותן בישיבות עקרות (לרוב), שלא נוגעות למשרדו. כשזה כן ייגע למשרדו, הוא יהיה שם. גם שאר ה"נכויות" שכרוכות במעמדו של סגן שר, לעומת שר, ניתנות לריפוי בקלות יחסית.
כאמור, אין לי ספק שההסתדרות הרפואית יודעת את כל זה. היא יודעת שליצמן הוא מנהל מוכשר, היא יודעת שהעובדה שהוא סגן שר לא באמת פוגעת ביכולת התפקוד שלו. למה בכל זאת הם מנהלים את הקמפיין? אני יכול לשער. הם רוצים להנחיל דרך הקמפיין לציבור ולמקבלי ההחלטות את חשיבותו של משרד הבריאות. הקמפיין התחיל לפני שליצמן מונה. הוא התחיל בצדק גמור בגלל בריחתם של המועמדים לשרים מתיק הבריאות. אחרי שכבר נוצר גל ציבורי חיובי, כבר חבל, כנראה, לד"ר בלשר וחבריו, לקטוע את ההצלחה. הם בטח בונים על זה שגם ליצמן מבין את זה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר