ישראל במלחמהישראל במלחמה
"נישאר באופוזיציה"

ליברמן מתעקש על חוק הגיוס: הכל או כלום

יו"ר מפלגת ישראל ביתנו הציג חמישה סעיפים, בהם העברת חוק הגיוס ללא כל השינוי, תוך שהוא מצהיר כי אם נתניהו לא יקבלם, "זו זכות גדולה לשרת את ישראל מהאופוזיציה" (פוליטי)

יוני גבאי | כיכר השבת |
(צילום: Noam Revkin Fenton/Flash90)

בפתח ישיבת סיעת ישראל ביתנו הציג יו"ר המפלגה, ח"כ אביגדור ליברמן את חמשת הסעיפים עליהם הוא מתעקש על מנת להצטרף לקואליציה.

ליברמן התעקש: "אנחנו דורשים את חוק הגיוס כמו שהוא, כולל כל הנקודות והפסיקים. כמו שעבר בקריאה הראשונה, כך יעבור בשנייה ושלישית".

לדברי ליברמן, "אם הדרישות שלנו מקובלות נשמח להמשיך הלאה ואם לא אז תהיה זו זכות גדולה לשרת את מדינת ישראל מהאופוזיציה".

"הליכוד מובילה את המו"מ אבל היא צריכה להבין שגם למפלגות קטנות יש עמדות ועקרונות", אמר ליברמן שהדגיש כי לא ייפגש עוד עם ראש הממשלה נתניהו או עם השר לוין, וכי המגעים יתנהלו בין צוותי המו"מ בלבד.

בהתייחסות ביטחונית אמר ליברמן, "אני יכול להיות שותף להכרעה אני לא יכול להיות שותף להסדרה. הדבר המהותי שחייבים להבין אותו, אנחנו לא יכולים לאפשר התעצמות של חמאס וג'יהאד האסלאמי".

"לגבי תיק הביטחון, הייתה החלטת קבינט עד סוף 2018 לפנות את חאן אל-אחמר, נתניהו אמר שמיד אחרי הבחירות הוא יפנה. אני לא מוכן להיכנס לתפקיד שר הביטחון אם בכל פעם שאחליט לפנות את סוסיא וחאן אל אחמר אחרי שבג"ץ אישר פינוי, אני אצטרך אישור של ראש הממשלה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר