"ידיים חרדיות"

נגד הרבנים: נפתלי בנט הציג תוכנית גיור

יו"ר 'הימין החדש' נפתלי בנט הציג את תוכנית הגיור שלו המנוגדת לעמדת הרבנים הראשיים לישראל. בנט תקף: "הרבנות שמצויה היום בידיים חרדיות פשוט לא מאפשרת להתגייר כהלכה" (פוליטי)

ישי כהן | כיכר השבת |
הפסיד בבחירות. נפתלי בנט (צילום: Tomer Neuberg/Flash90)

יו"ר 'הימין החדש' נפתלי בנט הציג את תוכנית הגיור שלו המנוגדת לעמדת הרבנים הראשיים לישראל. בנט תקף: "הרבנות שמצויה היום בידיים חרדיות פשוט לא מאפשרת להתגייר כהלכה". בנט מבקש לאפשר לרבנים מקומיים לגייר, מה שמנוגד לחלוטין לעמדת הרבנות.

"תוכנית בנט גרועה יותר מהחוק של השר לשעבר משה ניסים, והחוק של ניסים גרוע, תבינו על מה הוא מדבר, חוק צהר", טוען גורם ברבנות המעורה בנושא הגיור.

לדברי בנט: "ישנה בעיה חריפה, פצצת זמן, של חצי מיליון ישראלים שחיים כיהודים בדיוק כמונו, מרגישים יהודים, משרתים ביחידות קרביות - אך אינם יהודים כהלכה ולכן אינם יהודים. בכל שנה נולדים עוד 5000 "מרגישים יהודים" שאינם יהודים כאלו.

"הם רוצים ומוכנים לקבל על עצמם כל שנדרש על פי ההלכה כדי להתגייר ולהפוך ליהודים. הרבנות הראשית לישראל שמצויה היום בידיים חרדיות פשוט לא מאפשרת להם להתגייר כהלכה".

לדבריו: "בשנים האחרונות כל הליכי הגיור בישראל הוחמרו מאד. בכל שנה מתגיירים רק 2000 ישראלים. זו טיפה בים. גם גיורים של רבנים אורתודוקסיים מכובדים וראויים כבר לא מתקבלים משום מה על ידי הרבנות הראשית לישראל. אבל בשנים האחרונות, ויתרו על בית הלל, ונשארנו רק עם בית שמאי".

בנט הציג את הצעת החוק שלו: "להעביר מיד עם הקמת הממשלה הבאה את חוק "גיור בקירוב" שהמשמעות פשוטה: רבני עיר בישראל יוכלו להקים הרכבים לגיור, ולגייר בעצמם. כל הגיורים יהיו כהלכה. כל ההרכבים יורכבו רק מרבנים שקיבלו הסמכה לכך.

" העברת החוק צפויה להזניק את היקף הגיורים מ2000 בשנה ל10,000 (!) בשנה. פי חמישה! זה יפתור את הבעיה תוך מספר שנים".

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות