ישראל במלחמהישראל במלחמה
בחירות 2019

הקרב על הקול הרוסי והדאגה ב'כחול לבן'

ב'כחול לבן' נרשמת דאגה בעקבות מגמת ירידה של מצביעים דוברי רוסית, מגמה שנרשמה בסקרים פנימיים • במפלגה מטילים את כל האחריות על ח"כ אחד, יואל רזבוזוב (אקטואליה)

יוני גבאי | כיכר השבת |
מנהיגי 'כחול לבן' (צילום: Flash90)

הקרב על הקול הרוסי: ב'כחול לבן' נרשמת דאגה בעקבות מגמת ירידה של מצביעים דוברי רוסית. מנתוני סקר "הגל החדש" פורסם הבוקר (שלישי) בעיתון "ישראל היום", ל'כחול לבן' אכן יש סיבה לדאגה.

לפי הסקר, ב'כחול לבן' מאבדים לטובת 'ישראל ביתנו' ו'הליכוד' כשליש מקולות דוברי הרוסית שהיו ברשותם בבחירות האחרונות.

בבחירות אפריל 2019 הקול הרוסי היה שווה לרשימה שלושה מנדטים. כעת, עולה מהנתונים שהרשימה צפויה לאבד לפחות מנדט אחד, שיתחלק בעיקר בין בוחרי ישראל ביתנו והליכוד.

על פי הדיווח בעיתון, בזמן שנתניהו התגאה לאחרונה להציג את מנהל הקמפיין הרוסי שלו, רוברט אילטוב, שהיה יד ימינו של ליברמן ואת האתלט האולימפי לשעבר, אלכס אברבוך, ניהול הקמפיין הרוסי של כחול לבן מוטל על כתפי חבר כנסת אחד בלבד - יואל רזבוזוב, שממוקם במקום ה־18 בלבד.

נתון מעניין שעולה מהסקר הוא ששמינית מהמצביעים דוברי הרוסית טוענים שאם ח"כ רזבוזוב ימוקם במקום גבוה יותר ברשימה, הדבר יגדיל את הסיכוי שיצביעו לכחול לבן - נתון ששווה מספרית ל־40 אלף קולות, ויחזיר לרשימת כחול לבן את המנדט שהיא צפויה לאבד, ואף לשפר את מעמדה בקרב המצביעים במגזר בבחירות הקרובות.

עוד עולה מהסקר כי חמישית מהמצביעים דוברי הרוסית סבורים שאם ח"כ רזבוזוב יעזוב את כחול לבן ויצטרף ל"ישראל ביתנו", הדבר יגדיל את הסיכוי שיצביעו למפלגה. בד בבד, בסקר מצוין כי שמינית מהקהל הרוסי סבורים שאם יצטרף לליכוד, הדבר יגדיל את הסיכוי שיצביעו למפלגת השלטון.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר