הגל השני מכה

רה"מ נתניהו: "אין פתרונות קסם לנגיף הקורונה"

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התייחס בפתח ישיבת הממשלה לגל השני של הקורונה והזהיר: "אין פתרונות קסם. בלי אחריות אישית - אין אפשרות לבלום את המגפה" (חדשות)

יוני גבאי | כיכר השבת |
ראש הממשלה בנימין נתניהו (צילום: לע"מ)

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התייחס הבוקר (ראשון) פתח ישיבת הממשלה השבועית לגל השני של הקורונה והזהיר: "אין פתרונות קסם. בלי אחריות אישית - אין אפשרות לבלום את המגפה".

לדבריו: "הגל השני של הקורונה מכה בכל העולם, גם בישראל. אנחנו ממשיכים לפעול במלוא המרץ לבלום את ההתפשטות של המגפה.

"בסוף השבוע מינינו את פרופ' רוני גמזו להיות הפרויקטור הלאומי של הקורונה. במהלך השבוע פרופ' גמזו יגיש תכנית פעולה כדי לקטוע את שרשרת ההדבקה, ולצה"ל יהיה תפקיד משמעותי במשימה החשובה הזו. ביקשתי גם מפרופ' גמזו להגיש תכנית לאומית ארוכת טווח לחיים בשגרת הקורונה, והוא יגיש אותה לממשלה וכמובן אחר כך לציבור".

"אבל אני רוצה להדגיש", הזהיר נתניהו: "אין פתרונות קסם. בלי אחריות אישית של כל אחד מכם, אזרחי ישראל, אין אפשרות לבלום את המגפה. אני חייב להגיד שאני רואה שיפור בהתנהגות, אבל עדיין צריך עוד. את המגפה מנצחים על ידי חבישת מסכות, שמירת מרחק אישי, היגיינה ומניעת התקהלויות".

רה"מ הוסיף: "אנחנו מביאים היום לממשלה את אישור תכנית המענקים לכל אזרח. אנחנו נעביר אותה לאחר מכן לחקיקת בזק בכנסת כדי שהכסף יגיע אליכם, אזרחי ישראל, במהירות המרבית. אנחנו עובדים גם על תכניות נוספות לעידוד המשק ולהזרמת כספים למי שנפגע מהקורונה. אנחנו נמשיך להניע את גלגלי הכלכלה כדי להחזיר את האנשים למעגל התעסוקה.

נתניהו התייחס למתיחות הביטחונית בצפון הארץ ואמר: "בנוגע לחזית הצפון, אנחנו פועלים לפי מדיניות עקבית שלא נאפשר לאיראן להתבסס צבאית בגבול הצפוני שלנו. לבנון וסוריה נושאות באחריות לכל מתקפה היוצאת משטחן נגד ישראל.

"לא ניתן שיערערו את ביטחוננו ולא ניתן שיאיימו על אזרחינו, לא נסבול פגיעה בכוחותינו. יחד עם שר הביטחון והרמטכ"ל אני מקיים הערכות מצב שוטפות. צה"ל ערוך להגיב לכל איום".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר