פניו לאן?

איציק שמולי: לא אתמודד לראשות העבודה

הפריימריז לראשות מפלגת העבודה: דרכה של מרב מיכאלי נסללה בעקבות הודעת איציק שמולי כי לא יתמודד • הערכות: יפרוש לחלוטין מהמפלגה, ייתכן כי יחבור לכחול לבן (פוליטי)

רפאל כהן | כיכר השבת |
איצקי שמולי ומרב מיכאלי (צילום: Tomer Neuberg/Flash90)

שר העבודה והרווחה איציק שמולי, הודיע היום (שלישי) כי לא יתמודד לראשות מפלגת העבודה. החלטה זו תביא ככל הנראה לניצחונה של ח"כ מרב מיכאלי.

ההערכות במערכת הפוליטי הן כי שמולי לא יישאר במפלגת העבודה, וככל הנראה יחבור ל'כחול לבן' של בני גנץ.

בפוסט שפרסם בעמוד הפייסבוק שלו כתב שמולי "שותפיי היקרים/ות לדרך, אני מבקש להודות לאלפים מכם, בהם ראשי רשויות וחברי מועצות, מזכירי סניפים ומחוזות, פעילים חברתיים וחברים מסורים ומודאגים רבים מכל רחבי הארץ על הקריאה הגורפת והמרגשת בימים האחרונים להתמודד על ראשות המפלגה ולהובילה לדרך חדשה".

"לאחר לבטים רבים החלטתי שלא יהיה נכון שאעשה זאת ולכן לא אציג בבחירות הקרובות את מועמדותי לראשות מפלגת 'העבודה'. זו החלטה שאני מקבל בלב כבד אך שלם, למרות האפשרות להגשים חלום, שמצויה ממש בהישג יד".

שמולי הוסיף, "אני מאמין שהדבר החשוב ביותר בבחירות האלו הוא יצירת כוח משותף של מפלגות שיוכלו לרכז מאמץ, כדי שבסופן תושג מטרה אחת ויחידה: שנתניהו לא יהיה עוד ראש הממשלה. מפלגת 'העבודה' חייבת להיות חלק ממהלך רחב שכזה, הן כחלק מאותו המאמץ והן עבור הישרדותה שלה. לכן גם נֵאֹתִּי והייתי שותף פעיל ליוזמה, שלצערי כשלה אמש, להביא להסכמה רחבה במפלגה תוך נכונות לשים בצד כל אמביציה ושיקול אישיים. קיומם של הליכים פנימיים שיארכו עד ראשית פברואר (יומיים לפני הגשת הרשימות לכנסת) מקטינים את הסיכוי לכך ועלולים, לפי מיטב הערכתי, להפוך התמודדות דמוקרטית לגיטימית לחסרת תוחלת; מניצחון מוחץ- לניצחון פירוס".

"ההחלטה הזו אינה קלה לי. המפלגה הזו היא בית עבורי. כולכם יודעים גם כמה חיכיתי לרגע שאוכל להנהיגה. דרכה- נצורה בלבי, חבריה וחברותיה- משפחה עבורי. ערכיה הבסיסיים והמחייבים ימשיכו ללוות אותי, אך את מימושם אוביל ממקום פוליטי אחר".

לסיום כתב, "אני מבקש להודות לכולכם שוב על מפגן מרגש של אמון ותמיכה. עם רבים מכם בוודאי אמשיך את המסע. אאחל הצלחה לכלל המתמודדים ולמפלגה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר