כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
אחרי העדות. צפו

נתניהו במתקפה על הפרקליטות: "משחק מכור מראש"

בעיצומו של יום טעון מאוד עבורו - קרב ההמלצות לראשות הממשלה מזה ופתיחת שלב העדויות במשפטו מזה - תקף רה"מ בנימין נתניהו בחריפות את הפרקליטות • צפו (בארץ)

רפאל כהן | כיכר השבת |
(צילום: לע"מ. תמונה ראשית, ארכיון: Olivier Fitoussi/Flash90)

ראש הממשלה בנימין נתניהו תקף לפני זמן קצר (שני), בחריפות חסרת תקדים, את התנהלות פרקליטות המדינה, שמוקדם יותר היום (שני) החלה את שלב העדויות במשפטו.

"כמי שדוגל בערך שלטון החוק, הגעתי היום לבית המשפט כדי לשמוע את התובעת", סיפר ראש הממשלה, "לעומת זאת, בשימוע שלי, כשפרקליטיי הציגו את דברי ההגנה לטובתי, אותה תובעת אפילו לא הייתה נוכחת. אין דבר שמוכיח יותר שהשימוע בענייני היה הצגה, משחק מכור מראש".

נתניהו הוסיף: "אני רוצה לקוות שהמשפט יתנהל אחרת, אבל מהפרקליטות אין לי ציפיות. שמעתי היום מילים על שימוש פסול בכוח שלטוני. כל ההליך שהתנהל נגדי היה שימוש פסול בכוח השלטוני שבידי הפרקליטות. לא סתם חוק, חוק יסוד שמחייב קבלת אישור לפתיחת חקירה על-ידי היועמ"ש. ולמה הם עשו את זה? כי הם במסע ציד. הם לא חקרו או חיפשו עבירה, הם חיפשו אדם - אותי".

"הפרקליטות טייחה חקירות", האשים, "ביצעה חיפושים בלתי-חוקיים, מחקה הקלטות, התעלמה מעדויות ותלונות והדליפה בהיקף אדיר כשחומרי החקירה היו רק בידיה. היא סחטה עדים באיומים קשים. השימוש הפסול שהיא עשתה בכוחה השלטוני הוא הפגיעה האמיתית בשלטון החוק, בטוהר המידות ובדמוקרטי".

לדברי נתניהו, "היום היא הביאה עד תביעה שמחק שיחות בטלפון הנייד שלו. אנחנו מבקשים גישה לטלפון הזה. היא ניהלה מלחמת חורמה והתעקשה שלא ניתן להגיע אליו. הפלא ופלא, תוך זמן קצר השיחות שוחזרו. הבנו למה לא הצליחו למצוא את השיחות. כי ההקלטות שהגיעו לידינו סותרות את התזה הבסיסית של הפרקליטות. הפוך לחלוטין ממה שהתובעת טוענת, וזו רק אחת מהשיחות ששוחזרו ונמחקו".

"מה עוד נמחק, מה עוד מסתירים? דבר אחד אי אפשר להסתיר. כך נראה שימוש פסול בכוח שלטוני. כך מנסים להפיל ראש ממשלה חזק מהימין, כך נראה ניסיון הפיכה שלטוני", חתם ראש הממשלה.

צפו בדבריו

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר