הלחץ מתחיל

נתניהו: "בנט ושקד רצים לשמאל" • צפו

ראש הממשלה נתניהו העלה סרטון ברשתות החברתיות נגד בכירי ימינה, לקראת תום המנדט של לפיד וקרא להם לשוב לימין: "יש לכם זמן להתעשת - תתעשתו!" • צפו (פוליטי, ארץ)

רפאל כהן | כיכר השבת |
(צילום: דוברות)

ראש הממשלה בנימין נתניהו שב ללחוץ על נפתלי בנט ואיילת שקד, ראשי ימינה, לאחר שנודע שבנט מנהל שוב משא ומתן להקמת ממשלת רוטציה עם יאיר לפיד.

נתניהו העלה בצהריים (שישי) סרטון ברשתות החברתיות מחוף הים, בו טען כי הגיע לסיכום עם ימינה באשר לשיריונים בליכוד - אך בנט מסרב לחתום: "אזרחי ישראל, ידידיי, אוהבי ארץ ישראל, אני חייב לחשוף בפניכם את האמת. אתמול בלילה בחצות, הגענו לסיכום עם ימינה על הסכם בינינו. ההסכם הזה כולל סעיפים מרחיקי לכת. הלכנו לקראתם בדברים שהם ממש תקדימיים. הכל במטרה למנוע ממשלת שמאל.

"אני רוצה להגיד לכם שלתדהמתי נפתלי בנט לא מוכן לחתום על זה. הוא רץ לשמאל. למה הוא רץ לשמאל? אותה טענה שהוא נתן לפני שישה שבועות, הוא אמר: 'בלי 61 אני לא יכול לחתום'. אבל הוא יודע יפה מאוד שהסדר הוא הפוך. קודם נהיה 59 ואח"כ 61. רק עכשיו יצאנו ממלחמה, ממערכה צבאית. והיה ברור תוך כדי המאבק שאי אפשר להילחם בחמאס מתוך ממשלת שמאל. אי אפשר להילחם בפורעים שהיו בתוך הארץ מתוך ממשלת שמאל. אי אפשר להגן על חיילי צה"ל מפני העמדה לדין כפושעי מלחמה בהאג מתוך ממשלת שמאל. אי אפשר למנוע את הקריאות עכשיו להקמת מדינה פלסטינית ולחלוקת ירושלים מתוך ממשלת שמאל.

אז לכן, אני לא יודע אם באמת או רק בהצגה נפתלי ואיילת אמרו תוך כדי המערכה: 'ברור, עכשיו ממשלת שמאל ירדה מעל הפרק' - מה קרה מאז? מה קרה? עברו כמה ימים? משהו השתנה פה? ברור שלא. זאת אומרת, או שזו הייתה הצגה או שבעצם אין להם שום עקרונות והם רצים ריצת אמוק לממשלת שמאל. זהו דבר שהוא נגד כל העקרונות, כל ההבטחות, כל הדברים שחשובים כדי להבטיח את המדינה שלנו. אי אפשר לעשות דבר כזה".

נתניהו המשיך ואמר: "ואני אומר - זה עדיין לא מאוחר מדיי, הם יכולים להתחרט. אולי אנשים יגלו את האומץ שאחד או שניים גילו שם. תגלו את האומץ. תעמדו על העקרונות. תלכו איתנו ואנחנו נקים ממשלה ונלך יחד. אנחנו נבטיח לכולם את הביטחון הפוליטי, אבל זה מה שחשוב? להקים ממשלת שמאל בטענות שווא? לסכן את ארץ ישראל? את מדינת ישראל? את צבא ההגנה לישראל? אין גבול לציניות? יש גבול. לא תוכלו לרמות את אזרחי ישראל. זה עדיין לא מאוחר. תוכיחו שהמנדטים שקיבלתם לא נתקבלו בשקר. תוכיחו שאתם לא כופרים בכל ההבטחות שנתתם - לא ללכת עם השמאל, לא ללכת עם לפיד. איך שיניתם את זה? איך אתם מתנכלים בציניות שאני לא זוכר בתולדות הפוליטיקה. בפוליטיקה יש הרבה ציניות, אבל דבר כזה, שקרים כאלה, בוטות כזאת, גסות כזאת, היתמרות כזאת בבוחרים ובעקרונות שלכאורה אתם מאמינים בהם, אני עוד לא ראיתי דבר כזה. בושה".

"יש לכם זמן להתעשת. תתעשתו" , חתם נתניהו.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר