תיעוד מהמליאה

נדחו הצעות אי האמון שהוגשו נגד הממשלה החדשה

נדחו הצעות אי האמון הראשונות שהוגשו נגד הממשלה החדשה • השר אלקין לראש האופוזיציה נתניהו: "בעיניך מה שיגרש אותך מהשלטון הוא תמיד יהיה לא לגיטמי" (אקטואליה)

רפאל כהן | כיכר השבת |
(צילום: דוברות הכנסת)

מליאת הכנסת דחתה הערב (שני) את הצעות אי האמון הראשונות שהוגשו נגד הממשלה החדשה בראשות נפתלי בנט ויאיר לפיד. השר זאב אלקין לראש האופוזיציה בנימין נתניהו: "בעיניך מה שיגרש אותך מהשלטון הוא תמיד יהיה לא לגיטמי".

הצעת אי האמון של סיעת הליכוד שכותרת "ממשלה שהוקמה בשקר ובהונאת הציבור ואין לה מנדט מהציבור" נדחתה ברוב של 49 תומכים מול 60 מתנגדים.

הצעת אי האמון של סיעות ש"ס ויהדות התורה שכותרתה "כוונת הממשלה למחוק את זהותה היהודית של המדינה" נדחתה ברוב של 50 תומכים מול 59 מתנגדים.

השר המקשר בין הכנסת לממשלה אלקין אמר בסיכום הדיון לראש האופוזיציה נתניהו: "כשמפגינים ליד המעון הרשמי שלך זה לא לגיטימי אבל כשאתה, בכספי מפלגה שולח בריונים לבית שלי כדי להעיר ילדה בת 5 בשעה 23:00 בלילה ולהפחיד אותה זה לגיטימי. כי בעיניך מה שמשרת אותך הוא תמיד יהיה לגיטימי, ומה שיגרש אותך מהשלטון הוא תמיד יהיה לא לגיטמי".

"אדוני יו"ר האופוזיציה", פנה אלקין לנתניהו: "אתה הפכת ללא לגיטימי, אבל זה לא הופך את הממשלה הזאת, את חברי כנסת שהם רוב הבניין הזה שהצביע עבורה, ואת האזרחים שהצביעו עבור אותם המפלגות ללא לגיטימיים. הממשלה הזאת כל חטאה שהיא לא רלוונטית עבורך באופן אישי כי היא לא רצתה אותך. ואגב יכלה לקום ממשלה אחרת אם רק היית מזיז את עצמך לטובת אחד החברים במפלגתך.

נתניהו מגיב לאלקין

"הגיע הזמן שתתחיל להכיר במציאות לכבד את הכרעת הבוחר והכרעת הכנסת ולהבין שהפעם העם החליט אחרת, ושהמעמד שלך השתנה. אחרי 12 שנים של כהונה כראש ממשלה הפכת ליושב-ראש אופוזיציה לגיטימי".

ראש האופוזיציה בנימין נתניהו ביקש למסור הודעה אישית בתגובה לדברים ואמר: "הדובר הקודם הוכיח את הכלל העתיק, כשאין לך טענה של ממש, הרם קולך. כולם יודעים עד כמה הדובר הקודם דואג למדינה ועד כמה הוא דואג לעצמו. הוא מדלג בקלילות מבהילה ממפלגה למפלגה למפלגה.

"הבעיה היא לא אם הממשלה הזו היא לגיטימית, הבעיה עם הממשלה הזו היא שהיא מסוכנת ולכן אנחנו נפיל אותה הרבה יותר מוקדם ממה שאתם חושבים".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר