האוזר הגיע מביה"ח

באמצע הלילה: חוק הדיינים אושר מחדש בקריאה ראשונה

חוק הדיינים, שנפל בהצבעה הקודמת על ידי טעות בהצבעה של יו"ר הכנסת, חזר הלילה שוב למליאה ואושר בקריאה ראשונה • חבר הכנסת צבי האוזר, הגיע להצביע בעד - מבית החולים 'הדסה' (בארץ)

יוני גבאי | כיכר השבת |
המליאה לאחר נפילת חוק הדיינים בפעם שעברה (צילום: ערוץ כנסת)

במהלך הלילה (שלישי) העבירה מליאת הכנסת ברוב של 59 ח"כים את החוק לתיקון הוועדה למינוי דיינים, כך ששתי טוענות רבניות תהיינה בוועדה, וכן תיפגע חברות נציגי המפלגות החרדיות בוועדה, מכיוון שהאופוזיציה לא הסכימה לקיזוז של חבר כנסת צבי האוזר המאושפז בבית החולים הדסה, הוא הגיע להצביע מבית החולים.

הסיבה להעברת החוק היא נפילתו בקריאה שלישית, עם טעות יו"ר הכנסת מיקי לוי בהצבעה, והשוויון בהצבעה בין הקואליציה לאופוזיציה.

בהתנהלות זו הממשלה עוברת על החוק התקין שמחייב להגיש כל הצעת חוק ממשלתית 21 ימים לפני העברתו בממשלה.

הסיבה להאצת הדברים, שבינתיים זכו לגיבוי היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, היא חובת הממשלה להעביר את חוק הדיינים בקריאה שלישית בכנסת עד 100 יום מהשבעת הכנסת, שיעבור בשבועות הקרובים.

חברי הכנסת החרדים, שחגגו לפני יותר משבועיים את הפלת החוק, תקפו בחריפות את העברתו שוב בקריאה ראשונה של החוק.

ח"כ ישראל אייכלר אמר: "בממשלה הזאת יש הסכמה שלא עוסקים בשום דבר כי היא מפוצלת ולא מסכימה על שום דבר, חוץ מדבר אחד- המלחמה ביהדות ובדת. עצם זה שאנחנו יושבים כאן בשעה כזאת ומדברים על הוועדה למינוי דיינים כאשר הרי לא חסרות צרות במדינה, זו הוכחה לכך. בשם הדמוקרטיה והשוויון לשלול מהגברים בכנסת את הזכות להיבחר לוועדה זו טיפשות ועוול".

ח"כ יואב בן צור: "מי שיצר והגה את החוק הנורא הזה, הפרסונלי הזה שנועד לנסות לשנות את אופיים של בתי הדין הרבניים הוא פשוט כמו כסיל השב על איוולתו. בפעם הראשונה ניסיתם וברוך השם לא הצלחתם, כשיו"ר הכנסת בעצמו הצביע נגד החוק. אין לנו ספק ואנחנו מתפללים שגם הפעם בעזרת השם הרפורמה הזאת לא תעבור. אף אחד לא מעז לגעת בוועדה למינוי שופטים או למינוי קאדים, בוועדה למינוי דיינים דרוזיים כי אוי ואבוי מה יקרה, וכאן בגלל גחמה של אדם מסוים שרוצה להיות בוועדה הופכים עולמות".

ח"כ יריב לוין מרכז האופוזיציה אמר: "במשך שנים הקואליציה הנוכחית האשימה אותנו שאנחנו רוצים לסדר ג'ובים כי חשבנו שראוי לאפשר לשר להביא איתו צוות רציני שיהיה מחויב להצלחתו ומדיניותו. מה לא אמרתם על התפיסה הבסיסית כל כך הזאת? אבל עכשיו, בשיא החוצפה והצביעות אתם באים ולא רק שעושים חוק ג'ובים מיוחד שמייצר הרחבה של הוועדה ומשנה את ההרכב האנושי בה, אלא שאתם עושים את זה כדי לסדר ג'ובים אישיים. הצביעות הזאת היא חרפה, החוק הזה הוא בושה וזה תקדים שלצערי הרב מדינת ישראל ואזרחי ישראל ישלמו עליו ביוקר".

הצעת החוק אושרה בקריאה ראשונה בהצבעה שמית ברוב של 59 תומכים אל מול 51 מתנגדים ותעבור לוועדת הכנסת לקביעת הוועדה שתכין אותה לקריאה שנייה ושלישית.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר