ברק גויס לשכנוע

ההערכה בפרקליטות: נתניהו החליט ללכת על עסקת טיעון

החתימה צפויה כבר בשבוע הבא • ימים לפני שמסיים את תפקידו, נפגש מנדלבליט עם ברק, שהמליץ לו לחתור לעסקה - בלי לוותר על אות הקלון • יו"ר הליכוד הבא יבחר במרכז ל-90 ימים (חדשות, בארץ)

יוני גבאי | כיכר השבת |
יגיעו להכרעה? נתניהו ומנדלבליט (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)

בפרקליטות סבורים כי יו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו, לשעבר ראש הממשלה, החליט ללכת על עסקת טיעון. כך פורסם באולפן שישי אמש. לפי ההערכות, במידה ונתניהו אכן יחתום - יהיה זה כבר בשבוע הבא. גם בקרב משפחת נתניהו כבר ישנה תמיכה עקרונית בעיסקה.

עוד דווח באולפן שישי כי אהרן ברק, לשעבר נשיא בית המשפט העליון, המליץ ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט לחתור לעסקת טיעון עם נתניהו מבלי לוותר על הקלון. ההמלצה נעשתה בשיחה בין השניים, ככל הנראה ביוזמתו של ברק, ימים אחדים לפני שמנדלבליט מסיים את תפקידו.

לפי הדיווח של עמית סגל, מטרת התמיכה של ברק בעסקת הטיעון הועדה להסיר את החשש של נתניהו ומנדלבליט שמא עסקת הטיעון תבוטל בבג"צ.

כפי שדווח בכיכר השבת, לפי ההסכמות שהושגו, לא תהיה הרשעה בשוחד בשום תיק, נתניהו יודה בסעיפים של מרמה והפרת אמונים בתיק 1000 ותיק 4000, בתמורה האישום בתיק 2000 יבוטל. כמו כן העונש יהיה עבודות שירות בין 3 ל-6 חודשים ולא מאסר בפועל.

במקביל בקואליציה חוששים שהדיווחים על עסקת הטיעון המסתמנת יעוררו קשיים פנימיים כבר עכשיו. לפי הדיווח של דפנה ליאל, לכולם ברור שאם נתניהו - המהווה מרכיב משמעותי בדבק הממשלה - יפנה את מקומו יהיו שינויים טקטוניים בייחוד באגף הימני שלה - מה שעלול להשפיע על הכנסת כולה.

הדיווחים אודות המו"מ התקבלו ברגשות מעורבים בקרב אוהדיו ברשתות החברתיות, בהם עיתונאים המזוהים עם הימין, כגון שמעון ריקלין או ינון מגל.

חלקם ביקשו ממנו לדבוק בהתנגדותו העיקשת לכל שיח עם מנדלבליט ואנשיו, כדי שימשיך בתפקידו כ"מייצג החלשים בחברה הישראלית", ויוכיח לכולם ש"התיקים תפורים", כפי שטען מחקירתו הראשונה. ריקלין, עד לא מכבר מגיש קבוע בערוץ 'עכשיו 14', צייץ: ‏"אדוני ראש הממשלה לשעבר נתניהו, אתה מנהיג ענק - אבל השליחות שלקחת על עצמך בתמיכתנו גדולה אפילו יותר ממך. אל תלך להסדר עם כוחות הרוע והרשע ובכך תיתן להם הישג בהזזתך והם יוכלו להמשיך במעשיהם הנלוזים".

לעומתו, ינון מגל, ח"כ לשעבר ומגיש תוכנית רדיו מרכזית ב'רדיו 103', טען: "‏אם אין שוחד ואין כלא ואין קלון, ויש חזרה לפוליטיקה, אז זו כניעה ודגל לבן של הפרקליטות ואני אתמוך בעסקה. ואתם הגיבורים המתנגדים בכל מחיר לעסקה, יש לי רק בקשה אחת אליכם: אל תהיו גיבורים על הגב של נתניהו בן ה-72".

אבישי גרינצייג, כתב המשפט של 'גלובס' שתוקף לא אחת את הפרקליטות, עקץ את ראש האופוזיציה ותומכיו: ‏"לפני שנתיים, נתניהו היה יכול לפרוש בלי עבודות שירות ובלי הרשעה, ויריב לוין היה ממונה לראש הממשלה בממשלת ימין יציבה. במקום זה הימין קיבל שרשרת מערכות בחירות, בשם האידאולוגיה לא להיכנע ל'דיפ סטייט', כאשר הסוף הוא ממשלה עם מרצ, העבודה ורע"מ וגם כניעה של נתניהו בהסדר טיעון לאותו 'דיפ סטייט'".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר