הפלישה לאוקראינה

בישראל מכירים בכשלון הצעת בנט לפוטין

בישראל מכירים בעובדה שפוטין לא התרגש במיוחד משיחתו עם בנט בנושא הפלישה לאוקראינה אך טוענים כי עצם הבקשה האוקראינית מלמדת על מעמדה של ישראל (בעולם)

(צילום: קובי גדעון, לע"מ)

כצפוי, פוטין לא התרגש במיוחד משיחתו של ראש ממשלת ישראל נפתלי בנט בנושא הפלישה לאוקראינה והשיחה ביניהם לא הובילה לקידום נושא שיחות השלום אותם מבקשים האוקראינים לקדם. על פי הדיווח בכאן 11, בכיר ישראלי טען כי עצם הבקשה האוקראינית מישראל להתערב מלמדת על מיקומה החשוב של ישראל בעולם.

כזכור, נפתלי בנט, ראש הממשלה, שוחח היום (ראשון), עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, בצל הקרבות הקשים בין רוסיה לצבא אוקראינה. לפי הנמסר מלשכת ראש הממשלה, השניים שוחחו על המלחמה כשעל פי הדיווחים, בנט ביקש לשוחח עם פוטין כדי להבהיר לו שמטוס הסיוע שנשלח מכיל ציוד הומניטרי בלבד.

זמן קצר אחר הפרסום על השיחה, הודיע דובר הקרמלין כי במהלכה הציעה ישראל לפוטין לתווך בין רוסי לאוקראינה. פוטין דחה את ההצעה ואמר: "רוסיה מוכנה לשיחות עם אוקראינה בבלארוס".

השיחה בין השניים התרחשה ככל הנראה במהלך ישיבת הממשלה היום. בנט יצא ממנה במפתיע וחזר כעבור ארבעים דקות. כעת מסתבר כי במהלך הזמן שוחח עם פוטין.

בסוף השבוע שעבר, כפי שדווח ב'כיכר השבת', זמן קצר אחרי פרוץ המלחמה, נשא בנט דברים אך לא גינה במפורש את הפלישה הרוסית. ישראל גם סירבה כמה פעמים לבקשות אוקראינה למשלוח נשק וציוד צבאי.

היום הרביעי לפלישת רוסיה נפתח הבוקר (ראשון) עם ניסיון הכניסה של כוחות צבא רוסיים גדולים לשטחה של העיר חרקוב במרכז אוקראינה. העיר היא השנייה בגדולה במדינה ואוכלוסייתה היא קרובה למיליון וחצי תושבים.

גם בשעות הבוקר המוקדמות כוחות צבא גדולים ניסו להתקדם בפלישה לבירת אוקראינה קייב, אך הכוחות שוב נתקלו בהתנגדות צבאית עזה של צבא אוקראינה ושל אזרחים - דבר שמביא לרוסיה לספוג אבידות כבידות באיזור.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר