כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
פיוס עם טורקיה?

בכיר טורקי: "ישראל אשמה במצב באירופה"

היועץ הבכיר של ארדואן, ייגית בולוט, טען בטוויטר שלו שישראל אשמה במלחמה באוקראינה בשל עידודה של הנשיא זלנסקי. ההאשמה מגיעה רקע לפני ביקור הנשיא הרצוג (ארץ)

(צילום: שאטרסטוק)

יממה לפני ביקורו הרשמי של הנשיא יצחק הרצוג בטורקיה, ביקור שהוצג כתחילתו של תהליך חימום היחסים בין שתי המדינות, אחד מבכירי הממשלה בטורקיה חושף מה באמת חושבים הטורקים על ישראל והטענות כרגיל מלאות באנטישמיות ושקרים.

היועץ הבכיר של ארדואן, ייגית בולוט, האשים היום (שלישי) בחשבון הטוויטר שלו את ישראל במלחמה באוקראינה. הוא גם האשים את איל ההון היהודי ג'ורג' סורוס בהרס של המדינה. לטענתו של היועץ, ישראל עוררה את הסכסוך באוקראינה על ידי עידודו של זלנסקי נשיא המדינה.

כזכור, נשיא המדינה ורעייתו מיכל הרצוג, ייצאו מחר לביקור ממלכתי בטורקיה. לפי הודעת בית הנשיא, הרצוג הוזמן על ידי נשיא טורקיה, רג'יפ טאיפ ארדואן, ויבקר באנקרה ובאיסטנבול.

זהו הביקור הראשון של מנהיג ישראלי בטורקיה מאז שנת 2008. הביקור מתואם עם ראש הממשלה, שר החוץ ומשרדיהם, ידונו המנהיגים בנושאים בילטרליים שונים ובכללם היחסים בין המדינות ובפוטנציאל להגברת שיתופי הפעולה בנושאים שונים בין המדינות ובין העמים.

לאור ההתבטאויות האנטישמיות הרבות שעולות מצד טורקיה ומנהיגיה, לא ברור אם אכן הטורקים חושקים ביחסים טובים עם ישראל או שהתרסקות הלירה הטורקית עד לשפל חמור במיוחד מכריחה אותם לנסות לשפר את יחסי המסחר בין שתי המדינות.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר