מתקפה מול שרי הממשלה

גנץ בעימות סוער עם בנט: "לא הזכרת אותי מול המצלמות"

במהלך ישיבת הממשלה, תקף ראש הממשלה בנט את קודמו בתפקיד נתניהו - ואמר כי "אם המורשת של צ'רצ'יל היתה דם יזע ודמעות, אז אצל ביבי זה בחירות ובחירות" • בהמשך התעמת עם גנץ (בארץ)

רפאל כהן | כיכר השבת |
עימות חריף. גנץ ובנט (צילום: Yonatan Sindel/Flash90, אבשלום שושני פלאש 90)

במהלך ישיבת הממשלה שנערכה הבוקר (ראשון), תקף ראש הממשלה נפתלי בנט בחריפות את קודמו בתפקיד, יו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו, והתעמת בעוקצנות עם שר הביטחון בני גנץ.

"אם המורשת של צ'רצ'יל הייתה דם יזע ודמעות, אז אצל ביבי זה בחירות בחירות ובחירות", אמר ראש הממשלה בנט על קודמו בתפקיד נתניהו.

כאמור, בנט התעמת גם עם גנץ במהלך הישיבה. בעימות בין השניים, אמר שר הביטחון גנץ כי "להרבה אנשים יש קרדיט על העבודה של הממשלה הזו. מול המצלמות דיברת רק על אני ואני ואני. אני בחדר ואתה מתייחס אליי כאילו אני שר הרווחה. היית צריך להזכיר אותי לעיני המצלמות". כך פורסם ב'N12'.

בתגובה לדברי גנץ, אמר שר הרווחה מאיר כהן: "זה לא פשוט להיות שר הרווחה".

ראש הממשלה נפתלי בנט השיב להאשמות של שר הביטחון ואמר: "תסתכל על דף הפייסבוק שלי. אני כל הזמן מזכיר". גנץ השיב: "100%, אעבור על דף הפייסבוק שלך, שם אני אקבל ביטוי".

שרים שהשתתפו בישיבת הממשלה אמרו כי העימות בין ראש הממשלה לשר הביטחון היה משונה ואמרו כי "זה היה מוזר מאוד ונראה שבנט הופתע".

בפתיחת הישיבה התייחס במט להירצחו של לוחם הימ"מ בג'נין בסוך השבוע. "במהלך סוף השבוע איבדנו את אחד מטובי אנשינו – לוחם הימ"מ, רב-נגד נועם רז זכרו לברכה, שנפגע בפעולה יזומה נגד מחבלים באזור ג'נין. נועם שירת בימ"מ במשך 23 שנים, במהלכן השתתף בפעולות רבות להגנה על ביטחון אזרחי ישראל.

"נועם היה אוהב ישראל וגיבור ישראל. רק לפני מספר שבועות הציל נועם את חייו של סגן-ניצב ש', שנפצע קשה בהיתקלות עם חוליית מחבלים באיזור טול כרם. נועם, תושב היישוב קידה, הותיר אחריו את אפרת ו-6 ילדים, וגם מורשת ברורה - לאהוב את ארצנו, לתרום למדינתנו, ולהילחם באויבינו בנחישות ללא פשרות.

"בשם ממשלת ישראל ובשם העם כולו - אני מבקש לשלוח תנחומים למשפחתו, יהי זכרו ברוך".

בנו הוסיף: "הבוקר הותרה לפרסום זהותו של גיבור נוסף - סגן אלוף מחמוד ח׳יר אל-דין שנפל בקרב במבצע מיוחד בחאן יונס לפני שלוש שנים וחצי. מחמוד, תושב הכפר הדרוזי חורפיש, היה לוחם בסיירת צנחנים ובמשך השנים צמח במערך המבצעים המיוחדים של צה"ל. מחמוד עוטר לאחר מותו בצל"ש הרמטכ"ל.

"בזמנו, כנציג הממשלה דומני, ספדתי לו בהלווייתו ולאחרונה, לפני כשבועיים, פגשתי את אלמנתו, נאהד הנפלאה, ואת שני ילדיו היפים. אני שמח שעם ישראל מקבל הבוקר את הזכות להכיר את שמו ואת דמותו של גיבור ישראל, סגן-אלוף מחמוד ח׳יר אל-דין, בגלוי. ברית הדמים, ובעיקר ברית החיים, עם אחינו הדרוזים – חזקה מתמיד. יהי זכרו ברוך.

גם מחמוד וגם נועם הקדישו את חייהם להגנה על אזרחי ישראל. כאן המקום להזכיר, גם הבוקר, שהם נפלו בפעולות יזומות שנועדו לסכל טרור פלסטיני רצחני וצמא דם. לכן, אסור שהעולם יהפוך את היוצרות, ושחלילה שמישהו בקרבנו יטעה".

לדברי בנט, "בסיפור הזה יש רע ויש טוב: הטרוריסטים הפלסטינים הם אלו שרצחו לאחרונה 19 מבנינו ובנותינו, באכזריות בלתי נתפסת - במכות גרזן, בדקירות סכין, ובירי אלים.

"גם לפני 20 שנה לוחמינו נלחמו בגבורה מול מחבלים בג'נין, במהלך מבצע "חומת מגן". כמו היום, גם אז, התמודדנו עם עלילות כלפי חיילינו, ואני מגבה את לוחמי צה"ל בג'נין של אז אל מול הדיבה שתידון מחר, ואת הלוחמים של היום מול עלילות דומות. כוחותינו ימשיכו לפעול בנחישות נגד הטרור.

"אני אומר כאן בצורה ברורה - ממשלת ישראל אינה מטילה מגבלות על המאבק בטרור, ואנחנו לא נרפה, גם אל מול תעמולה שקרית שמוטחת בישראל.

מאוחר יותר היום יתכנס הקבינט המדיני-ביטחוני, לסקירה של התרגיל הצה"לי הגדול, "מרכבות האש", ואנחנו נמשיך בכל הפעולות הנדרשות על מנת להעניק ביטחון לאזרחי ישראל. דווקא בעת הזו, חשוב להדגיש דבר נוסף - ובזה אסיים".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר