ריאיון מתוח

גלאון: "מחוייבים לסיום הכיבוש, הליכוד יכול לקפוץ לי"

יושבת ראש 'מרצ' הטרייה זהבה גלאון התרייאנה היום ואמרה כי "אני ומרצ מתחייבים לסיום הכיבוש". עוד אמרה: "הליכוד יכולים לקפוץ לי" (פוליטי)

יוני גבאי | כיכר השבת |
(צילום: תומר נאומברג, פלאש 90)

זהבה גלאון, מי שנבחרה מוקדם יותר השבוע לתפקיד מנהיגת 'מרצ', אמרה בריאיון לרדיו 103FM כי התרגשה לאחר נצחונה בפריימריז.

"זה לא היה מאבק קל, אז כשזה קרה שמחתי. הבחירה היא משמעותית ובפער גדול. די, הכל מאחורינו, אני עם הפנים קדימה, אני צריכה לחשוב עכשיו איך יוצאים לציבור. כל הקמפיין שלי היה מהכיוון שמרצ צריכה להיות מפלגה שמשקפת את תפיסת העולם שלה, ותפיסת עולם לא משנים כל כך מהר". אמרה גלאון. "אני לא הייתי אומרת שהקווים האידאולוגיים של המפלגה טושטשו, אבל הם הונחו בצד לטובת הצטרפות לממשלה עם הסכמות רחבות ודברים שלא מקבלים."

בהמשך, התייחסה לתפיסת 'רק לא ביבי' ואמרה כי היא "חושבת שאפשר להגיע להסכמות רחבות בסוגיה אחת שבעיניי היא המרכזית - כשאנחנו אומרים רק לא ביבי, זה לא ביבי הפרסונה, זו תפיסת עולם שלמה, זו אידאולוגיה. איך שומרים על שומרי הסף, איך מגינים על מוסדות המדינה ואיך ממשיכים להיות דמוקרטיה שלא רומסת מיעוטים. אין מצב שאנחנו נחזור לביבי."

על התסכול מהממשלה הנוכחית אמרה גלאון כי "הציבור חשב שהממשלה נפלה בגלל ההתנהלות שלה, אבל זה בגלל שבנט לא שלט במפלגה שלו - על שיקלי, על סילמן ועל אורבך".

עוד אמרה כי "הסקרים המעודדים מחייבים אותי עכשיו לשלב כוחות עם כל החברים שנבחרו ולצאת לדרך, להגדיל את כוחה של מרצ ולקרוא לשמאלנים הביתה".

במענה לשאלה איך תראה קמפיין של הליכוד שידבר על קרבתה לאש"ף ואמרה כי "הליכוד יכולים לקפוץ לי. באמת לא מעניין אותי מה יגידו, ובטח שלא הבן גבירים וכהניסטים למיניהם. אני ומרצ מחויבים לסיום הכיבוש ולקידום תהליך שלום -בן גביר עושה בדיוק ההפך. כנראה שההסתה הזאת עובדת, עכשיו שהוא התפצל מסמוטריץ' פתאום הכהניזם מרים ראש. לכן, אני מוכנה לכל איחוד כדי שלא להחזיר אותם לשלטון".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר