ימין או שמאל?

גדעון סער מבהיר: "לא נקים ממשלה עם חד"ש ותע"ל"

למי אמורים להאמין יותר? לסער שמכריז על אי שיתוף פעולה עם המפלגות הערביות או עם בכיר מפלגתו איזנקוט שקורא לצעדים עם הפלסטינים? (פוליטי)

(צילום: תומר נויברג, פלאש 90)

שר המשפטים גדעון סער, שלל היום (ראשון) אפשרות להקמת ממשלה שתסתמך על קולות רשימת חד"ש-תע"ל, "אנחנו מכירים היטב את העמדות של עודה וטיבי, והן קיצוניות, לעיתים גם אנטי ישראליות", אמר סער בריאיון למנעם חלבי, עורך עיתון ואתר כול אל-נאס.

"אני לא יודע מה לגבי לפיד, אני מדבר בשם גדעון סער והמחנה הממלכתי", הוסיף סער. "אנחנו לא נסכים לממשלה שתישען על הרשימה המשותפת, נקודה". לדבריו, "הפתרון עכשיו הוא אך ורק ממשלת אחדות רחבה, והיחיד שיכול להקים ממשלה כזאת זה בני גנץ".

דבריו של סער שפונים לימין מגיעים לאחר שהרמטכ"ל לשעבר גדי איזנקוט, החבר במפלגתו של סער, קרא מוקדם יותר לבצע צעדים לצמצום הסכסוך עם הפלסטינים, וכינה את הסכמי אוסלו וההתנתקות כ"צעדים משמעותיים". "אלה שרוצים לחזור לגוש קטיף, לפרק את המנהל האזרחי ואת הרשות הפלסטינית ימיטו עלינו אסון", אמר איזנקוט בשיחה עם תלמידים בישיבת נווה שמואל שבאפרת, בה ביקר יחד עם חה"כ מתן כהנא ממפלגתו.

"יש שני מנהיגים שביצעו את הצעדים המשמעותיים להיפרדות מהפלסטינים", אמר הרמטכ"ל לשעבר. "האחד זה היה יצחק רבין ב-94/5 שבהסכמי אוסלו העביר לפלסטינים 40% מהשטח וכ-95% מהאוכלוסייה הפלסטינית, שחיה כיום תחת הראשות הפלסטינית". הוא הוסיף כי "המשיך בזה בנימין נתניהו ב-97/8 כשהעביר בהסכם חברון את העיר, והמשיך אריאל שרון ב-2005 בתוכנית שלו לבצע התנתקות מרצועת עזה. למעשה בעקבות זאת, 2.1 מיליון פלסטינים חיים כיום תחת שלטון פלסטיני, לצערי הרב אנחנו לא בוחרים את המציאות והם חיים תחת שלטון חמאס".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר