ההקלטות המביכות | צפו

בן גביר: "לא אהבתי את מה שנאמר"; נתניהו: "יורים בנגמ"ש"

שותפו הבכיר של בצלאל סמוטריץ', מגיב הערב להקלטות המביכות שפורסמו ותוקף: "לא צריך לדבר בסגנון כזה" | נתניהו הגיב ופנה לסמוטריץ' ובן גביר: "אל תירו בנגמ"ש, המאבק הוא מול לפיד (חדשות)

קובי אטינגר | כיכר השבת |

לאחר ההקלטות המביכות שנחשפו הערב (ראשון), בהן נשמע יו"ר הציונות הדתית סמוטריץ' תוקף בחריפות את נתניהו, וקורא לו "שקרן בן שקרן", בן גביר תוקף את שותפו וגם נתניהו מגיב.

תחילה נתניהו הגיב לסמוטריץ׳ ולשותפו למפלגה בן גביר ואמר: "תפסיקו לירות בתוך הנגמ״ש, המאבק של המחנה הלאומי הוא נגד ממשלה של לפיד והאחים המוסלמים תומכי הטרור. לפיד אומר בגלוי שהוא רוצה להוריד את הליכוד מתחת למספר המנדטים של יש עתיד כדי שעליו תוטל הרכבת הממשלה. כדי לסכל את התוכנית של לפיד צריך ליכוד גדול כדי להקים ממשלת ימין יציבה שאתם בכל מקרה חלק ממנה".

לאחר מכן, בכנס שנערך בתל אביב, הגיב גם בן גביר ואמר: :אני לא אהבתי את הדברים שנאמרו, כי יש לי אמנם ביקורת על נתניהו, שלא תבינו לא נכון, ואני לא חושב שהיה מישהו שהפגין כל כך הרבה נגד נתניהו כמו ושאני הפגנתי".

"אבל", הוסיף בן גביר, "וכאן האבל החשוב – אני לא חושב שצריך להתייחס בנימה אישית, ובטח ובטח לא לדבר בסגנון כזה, אלא להגיד לו: אדוני בנימין נתניהו, אנחנו רוצים שתהיה ראש הממשלה. אבל – זו תהיה ממשלת ימין מלא-מלא! אין גנץ, אין חילי טרופר, אין את כל השמאלנים האלה".

"מי שנפגש עם אבו מאזן הוא בשמאל. מי שאומר בכנס 'סיכנתי את חיילי גולני כדי להיות הומני', הוא בשמאל! ומי שנותן הכשר לאותו אבו מאזן שמממן כיכרות על שם רוצחים שנותן כסף לכל מי שרצח יהודי, הוא לא בימין, הוא בשמאל!", אמר בן גביר.

כזכור וכפי שדווח ב'כיכר השבת', יו"ר 'הציונות הדתית', חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ', נשמע בהקלטה שפורסמה הערב (ראשון) ב'כאן 11', תוקף בחריפות את ראש גוש הימין ויו"ר הליכוד בנימין נתניהו.

סמוטריץ' נשמע בהקלטה מהשנה האחרונה: "אם הייתי רוצה לקחת שני מנדטים מביבי, הייתי צריך להיכנס חזק בנתניהו. הוא שקרן בן שקרן. הוא לא רצה ללכת עם רע"ם? רצה באבי-אביו. אני היחידי שעמדתי בפרץ, הייתי מרוויח שני מנדטים. לי חשוב לקבע תודעה שבימין זה טאבו. אני כאילו מיישר קו, אני לא משקר כשמראיינים אותי. אני אומר שאני לא עוסק במה שהיה לא חשוב".

בהמשך הסביר סמוטריץ' מדוע הוא לא רצה להיכנס לממשלה עם רע"מ, לדבריו: "חלק גדול נעשה, כיתות וכו', אבל זה היהודים יעשו, לא התנועה האסלאמית. מול החברה הערבית אני לוקח אחריות, לא רע"ם ולא הרשימה המשותפת. אנחנו היהודים - זה הבדל שמיים וארץ. כסף לרשויות נעביר בשנייה הראשונה".

לדברי סמוטריץ': "גם אם הוא היה מוכן לתת קצת פחות, זה לא עושה את ההבדל ברגע שהוא הסכים להקים איתם ממשלה, שבסוף, בקצה, הוא תלוי בהם. אז מה זה משנה? בשלב הראשון הוא היה נותן פחות ואז היה נותן להם הכול אחרת היו מפילים אותו והולכים לבחירות. אבל אני מיישר עכשיו קו עם הנרטיב שלו כי הוא משרת את מה שאני חושב שנכון לעם ישראל".

סמוטריץ' גם סיפר על הפגישה שלו עם שקד ואמר: "יום אחרי הנאום שלי, ישבתי עם איילת ששאלה 'למה אתה הולך נגדנו?'. אמרתי לה שנפתלי לא מכר את החיים שלו בשביל ללכת עם ערבים. בגלל שהוא חסר אחריות ומוכן למכור את סבתא שלו, אז אנחנו גם כאלה".

עוד חשף סמוטריץ' בהקלטה שפורסמה הערב: "אני לא מעריץ של נתניהו ברמה האישית ואני מעריך שהוא יסיים את תפקידו אחרי הרשעה בבית המשפט או בדרך אחרת. נתניהו לא יישאר פה לנצח. הפיזיקה והביולוגיה יעשו את שלהן. מתישהו הוא יורשע בבית המשפט, אני יודע מה, קצת סבלנות בחיים. אין ספק שנתניהו זה צרה בסדר? אבל עכשיו תבחר בין צרה לצרה. החלטת שנתניהו זה האירוע ואני אמכור הכול?".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר