"ניסיון הדחה לא חוקי"

ראשי הקואליציה נגד בג"צ: "הדיון בנבצרות - הפיכה צבאית"

בשל החלטת בג"צ לקיים דיון בעתירה המבקשת להוציא את רה"מ נתניהו לנבצרות, ראשי הקואליציה במתקפה חסרת תקדים: "מדובר בניסיון הדחה לא חוקי של ראש ממשלה מכהן, שאינו שונה מהפיכה צבאית" (פוליטי)

ישי כהן | כיכר השבת |
ראשי הקואליציה עם רה"מ נתניהו (צילום: ללא קרדיט)

ראשי הקואליציה במתקפה חסרת תקדים בשל החלטת בג"צ לקיים דיון בעתירה המבקשת להוציא את ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לנבצרות: "מדובר בניסיון הדחה לא חוקי של ראש ממשלה מכהן, שאינו שונה מהפיכה צבאית".

בהצהרה המשותפת נכתב: "ראשי מפלגות הקואליציה דוחים בתוקף את הדיון הבלתי לגיטימי בבג"ץ בדבר ״נבצרות״ ראש הממשלה. מדובר בניסיון הדחה לא חוקי של ראש ממשלה מכהן, שאינו שונה מהפיכה צבאית".

"אין לאף גורם משפטי, כולל לבג"ץ, אפילו שבריר של הסמכה בחוק לפעולה שכזו. רק העם יבחר את ראש הממשלה. ורק העם, באמצעות נציגיו בכנסת, יחליט אם להפסיק את כהונתו", הוסיפו ראשי הקואליציה.

לדברי בכירי הקואליציה: "העם ונציגיו לא יקבלו לעולם דיון משפטי על אפשרות של הפיכה. הם לא יקבלו לעולם ביטול משפטי בלתי חוקי של הבחירות ושל ריבונות העם. שליחת יד בדמוקרטיה הישראלית היא מעשה שדגל שחור מתנוסס מעליו גם כשהיא נעשית בכסות של גלימות המשפט".

החתומים על ההצהרה: יריב לוין בשם הליכוד, אריה דרעי בשם ש"ס, בצלאל סמוטריץ׳ בשם הציונות הדתית, איתמר בן גביר בשם עוצמה יהודית, יצחק גולדקנופף בשם אגודת ישראל, משה גפני בשם דגל התורה ואבי מעוז בשם נעם.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר