"בדרכו של הרב כהנא"

"צריך לתקן את הנזקים של איתמר"; חבריו של בן גביר מקימים מפלגה חדשה

חה"כ לשעבר ופעיל הימין הקיצוני - שני מייסדי מפלגת עוצמה יהודית שתקפו בחריפות עוד קודם הבחירות, את השר לביטחון לאומי בן גביר - שכיום עומד בראשות המפלגה, החליטו לצאת לדרך חדשה - "שתמשיך את המסורת של הרב מאיר כהנא", כך לדבריהם | כל הפרטים מהסערה במפלגה (חדשות פוליטי)

קובי אטינגר | כיכר השבת |
מרזל ובן ארי בכינוס של המפלגה בימים אחרים (צילום: תומר נויברג, פלאש 90)

הקרע שהיה לפני הבחירות בין חבר הכנסת לשעבר מיכאל בן ארי וברוך מרזל - שהקימו את מפלגת עוצמה יהודית, עולה שלב והשניים מתכננים להקים מפלגה חדשה.

על פי הפרסום הערב (ראשון) של שילה פריד ב'מקור ראשון', שני העסקנים הוותיקים והמוכרים, חבריו של השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר, מתכוונים להכריז על הקמת מפלגה חדשה כבר ביום חמישי הקרוב.

על פי הדיווח, ח"כ לשעבר בן ארי שצפוי להיות הנואם המרכזי בכינוס החדש של המפלגה, יסביר מדוע הקימו את עוצמה יהודית ולא הצטרפו למפלגה קיימת, ואילו פעיל הימין הקיצוני, ברוך מרזל ישוחח בנושא - 'להשפיע מבפנים או להילחם בחוץ – מתי תקום ממשלת ימין'.

פעיל הימין מרזל אמר ל'מקור ראשון': "לא מדובר פה במשהו חדש. זה זמן רב שאנחנו פועלים לשקם את הנזקים שאיתמר עשה, לקדם עוצמה יהודית אמיתית בדרכו של הרב כהנא".

כזכור וכפי שדווח ב'כיכר השבת', כחודש לפני הבחירות, השניים (בן ארי ומרזל. ק"א), שהיו מקימי המפלגה, כעסו על בן גביר בשל החיבור ל'ציונות הדתית' ועל כך שבריאיונות האחרונים שהעניק לתקשורת, הוא הסביר שהוא שינה במעט מדעותיו והתמתן - ולכן הם החליטו לפרוש מהמפלגה אותה הם בעצמם הקימו.

מרזל העניק באותו זמן ריאיון לרדיו ללא הפסקה, שם הוא אמר: "עוצמה יהודית הוקמה לצורך אידיאולוגי ולא פוליטי. אני באמת לא רוצה לבקר אותו, אני אוהב אותו, מבחינתי הוא הילד שלי, גדל אצלי, אני אוהב אותו. אני נותן לו חיבוק, אבל הוא לא ממשיך את הדרך שלנו".

מרזל הוסיף: "איתמר הוא בחור טוב. הוא אחד מהפוליטיקאים המבריקים, איש מאוד מוכשר, עשה הרבה דברים מאוד טובים. אבל אנחנו הקמנו כדי להציל את מדינת ישראל ולהתמודד עם הבעיות האמיתיות שלה, גם בנושא של הזהות היהודית, האויבים בתוכנו, ולא אחמד טיבי. אפשר להתווכח עם אחמד טיבי, השאלה מי בוחר באחמד טיבי. אני קודם כל כאשר מוכנים לוותר, אנחנו הובלנו קווים אידיאולוגיים. כשבן אדם אומר 'אני כבר לא שייך לזה, השתנתי', אז אני אומר 'אני לא השתנתי'. אני לא אומר לאנשים לא לתמוך באיתמר, אני לא הולך חס ושלום לפגוע בו. אבל למסעדה שלו אני לא יכול לתת כשרות כי אני לא, אין פה התייעצות אידיאולוגית, כל המוסדות של התנועה נסגרו. אפילו לרב כהנא הייתה מזכירות, היו דיונים".

מרזל הוסיף ואמר: "אני ומיכאל בן ארי הקמנו את המפלגה. אני מעולם לא הצבעתי למשהו שאני לא מאמין בו, היו הרבה פעמים שלא הצבעתי בבחירות, כי לא היה משהו שאני מאמין בו".

"אין דמוקרטיה במדינה, מהרגע שד"ר מיכאל בן ארי לא יכול לרוץ לכנסת, בעצם בג"ץ קבע לנו שאיתמר הוא המועמד שלנו. אותי פסלו, הם החליטו שהוא המועמד. אני אגיע לקלפי, ככל הנראה, אם הערכים והדרך שלי לא תהיה שלהם אני לא מצביע, אני לא חייב להצביע".

"כשאני רואה שלאנשים כמו ד"ר בן ארי אין שום השפעה, אין שיקול דעת אידיאולוגי, אני לא יכול שאנשים, כל אחד יכול לעשות מה שהוא רוצה, אבל שאנשים לא יחשבו שאיתמר מייצג את ברוך מרזל, את הדרך שלנו או את ד"ר בן ארי. הוא מייצג את עצמו".

מרזל נשאל מדוע הוא לא תומך בבן גביר, הרי זה הרע במיעוטו: "אני לא טהרן ואני לא אצביע למשהו שאני לא מאמין בו. אני 50 שנה פעיל בענייני ציבור. הייתי המזכיר של הרב כהנא בכנסת. רצתי בבחירות, יכולתי להיות חבר כנסת, אבל מעולם לא עשיתי פוליטיקה. אנחנו הלכנו עם דרך. הרע במיעוטו הוא גם רע, אני לא מצביע לרע", הכריז.

בן גביר הגיב בזמנו למרזל ואמר: "אני אוהב את ברוך מרזל אהבת נפש ומכבד אותו מאוד ואמשיך לכבד אותו, ואין לי שום מילה רעה להגיד עליו", צייץ בן גביר הערב. "ברוך נפסל בצורה לא הוגנת על ידי בית המשפט העליון ונעשה לו עוול גדול".

עוד הוסיף בן גביר: "אני מכיר ומוקיר את פעילותו אך אני לא הרב כהנא הי"ד, והמפלגה איננה ממשיכה את דרכה של תנועת כך".

הרב של המפלגה - הרב דב ליאור הביע בזמנו תמיכה בבן גביר ופנה בסרטון שהופץ ברשתות לתומכי המפלגה: "אני פונה בזה לכל החברים היקרים שתמכו ברשימה של עוצמה ולאחרונה לאחר כל מיני גלגולים, היא התאחדה עם הציונות הדתית. אני חושב שזה צעד נכון, למרות שיש חברים שמפקפקים בזה, אבל אנחנו צריכים לראות שאחדות ישראל וביחד היא עולה על טובת הנאה אחרת".

הרב ליאור חיזק את ח"כ בן גביר: "אני רוצה לאחל לנציג שלנו איתמר בן גביר שעד כמה שזכיתי להכיר אותו בשנים האחרונות, שעובד במסירות, בנאמנות וביעדים חשובים".

הרב ליאור ציין את היעדים שהציבה מפלגת עוצמה יהודית: "צביונה של המדינה כמדינה יהודית. התיישבות יהודית בכל רחבי ארצנו. נגד הסגרת ארץ ישראל לידי המחבלים".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר