אובמה לא פוסל תקיפה ישראלית באיראן

בניגוד לדיווחים על ´התקפלות´ המימשל האמריקני מול איראן, אומר הנשיא האמריקני בריאיון עיתונאי כי אינו פוסל את אופציית התקיפה הצבאית באיראן.

לא שולל. אובמה. צילום: פלאש 90

בניגוד לדיווחים קודמים, הנשיא האמריקני "לא מסיר שום אופציה מהשולחן בכל הקשור לאיראן".

כך אמר נשיא ארצות הברית ברק אובמה בראיון לשבועון "ניוזוויק" שפורסם הלילה (יום א´) לקראת נחיתתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בוושינגטון. בראיון הינו מסביר את עמדת המימשל ביחס לאיראן.

"אני לא מסיר אופציות מהשולחן כשזה נוגע לביטחון ארה"ב. נקודה", אמר אובמה, כשהוא עונה בכך על שאלת התקיפה הצבאית. "אנחנו רוצים להציע לאיראן הזדמנות ליישר קו עם הנורמות הבינלאומיות והחוקים הבינלאומיים. בסופו של דבר, זה יהיה טוב לעם האיראני".

"אני חושב", המשיך, "שהרפובליקה האיסלאמית של איראן תוכל לשמור על אופיה האיסלאמי, אבל בו בזמן להיות מדינה עם מעמד טוב בקהילה הבינלאומית - ולא כאיום על שכנותיה. אני לא תמים ונאיבי ולא בטוח שזה יעבוד אבל אם זה לא יעבוד, העובדה שניסינו תחזק את העמדה שלנו בגיוס הקהילה הבינלאומית ואיראן תבודד את עצמה. זאת, בניגוד להבנה שהיא מנסה לקדם שאיכשהו היא הקורבן של ממשלת ארה"ב, שאינה מכבדת את הריבונות האיראנית".

כשנשאל אודות אופציית התקיפה הישראלית על איראן אמר, "אני מבין בצורה ברורה מאוד שישראל מחשיבה את איראן לאיום קיומי ובהתחשב בכמה הצהרות של הנשיא אחמדינג´אד, אתה מבין למה. הם שם בטווח ואני לא חושב שזה תפקידי לקבוע לישראלים מהם צרכי הביטחון שלהם. אך אני סבור שהגישה שבה אנחנו נוקטים, היא זו שתיתן לנו הזדמנות ותציע סיכוי לביטחון, לא רק לארה"ב אלא לישראל - פיתרון שהוא עדיף על כמה אלטרנטיבות אחרות".

הראיון הפריך את הדיווחים על חילוקי דעות מהותיים שנתגלעו בין ישראל למימשל האמריקני על רקע סוגיית הגרעין האיראני.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר