כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה

מושב החורף מסתיים: גפני - מאלופי החקיקה בכנסת

בימים הקרובים מושב החורף של כנסת ישראל יסתיים והחכי"ם יוצאים לפגרת הפסח. עם סיום המושב הארוך פורסמו הנתונים אודות המחוקקים המובילים והמצטיינים בכנסת הנוכחית, כפי שנעשה מידי סיום מושב כנסת. מן הנתונים עולה כי בכנסת ה-18 אושרו עד כה, 128 הצעות חוק (חדשות, פוליטי)

יוני גבאי | כיכר השבת |
מושב עמוס. גפני (צילום: פלאש 90)

בימים הקרובים מושב החורף של כנסת ישראל יסתיים והחכי"ם יוצאים לפגרת הפסח. עם סיום המושב הארוך פורסמו הנתונים אודות המחוקקים המובילים והמצטיינים בכנסת הנוכחית, כפי שנעשה מידי סיום מושב כנסת. מן הנתונים עולה כי בכנסת ה-18 אושרו עד כה, 128 הצעות חוק.

בראש המחוקקים עומד ח"כ זבולון אורלב אשר הצליח להכניס לספר החוקים 18 חוקים. בחמישיית החכי"ם המובילים בחקיקה נמצאים גם ח"כ יריב לוין מהליכוד, ח"כ שלי יחימוביץ מ'העבודה', ח"כ חיים כץ מהליכוד, ויו"ר ועדת הכספים ח"כ הרב משה גפני אשר העביר 12 חוקים בכנסת הנוכחית שעברו בקריאה שנייה ושלישית.

ע"פ הנתונים שפורסמו בראשית השבוע, קיבל ח"כ הרב גפני את המקום החמישי ברשימה. אך, הנתונים שפורסמו כאמור ימים אחדים לפני סיום המושב, לא כללו את שני החוקים האחרונים שמתעתד לחוקק עד הפגרה - חוק האוסר פרסום תמונות של נפגעים בפיגועים ואירועים דומים וחוק נוסף, כך שמניין החוקים שהצליח הרב גפני לחוקק בכנסת הנוכחית מובילה אותו היישר למקום השלישי, עם 14 חוקים בכנסת ה-18.

בלשכתו של הרב גפני מציינים כי כמות החוקים אשר הצליח לחוקק הינו הישג משמעותי בעקבות העובדה שעבודת החקיקה נעשית בנוסף לפועלו הבלתי פוסק בניהול וועדת הכספים.

"הוא לא חבר כנסת רגיל שיכול להתמקד רק בחקיקה, אלא מכהן כיו"ר הוועדה האינטנסיבית והחשובה ביותר בכנסת. למרות זאת הוא התברג ברשימת שלושת החכ"ים המובילים", הם אומרים.

יצוין כי הרב גפני הוא הח"כ החרדי היחיד שנכנס לרשימה של החכי"ם המובילים והמצטיינים בחקיקה בכנסת זו.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר