דא ליברמן: יו"ר חדש למנהלת סל"ע

עו"ד בנצי ליברמן, מי שהיה ראש מועצת יש"ע בעת ההתנתקות ימונה ככל-הנראה לתפקיד הרגיש. כך הודיע אתמול נתניהו לשרים

ב. ניסני | כיכר השבת |
ליברמן. נכנס לנעליים גדולות (פלאש 90)

ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע אמש לשרי ממשלתו כי הוא מתכוון למנות את עו"ד בנצי ליברמן, מי שהיה ראש מועצת יש"ע בעת ההתנתקות לתפקיד ראש מנהלת "סל"ע". ליברמן יקבל מעמד של מנכ"ל משרד ממשלתי, תקציב וסמכויות לתקן את שקלקלו ראשי המנהלת עד עתה.

לפני כחודש ציינה המדינה 4 שנים ליישום תוכנית גירוש יהודי גוש קטיף מבתיהם. במסגרת תוכנית ההתנתקות פונו מבתיהם כ-8,000 גברים נשים וילדים. הממשלה הודתה הבוקר שנכון להיום למעלה מ- 90% מיוצאי היישובים המפונים עדיין מתגוררים באתרי הדיור הזמני כאשר משפחות רבות ספק אם יצליחו לבנות את ביתן, כמו כן קיימות בעיות אבטלה קשות בקרב המפונים ובעיות נוספות בנושאים שונים.

המצב בשטח דורש טיפול ומהר. הצורך בטיפול אינטנסיבי ומעמיק ביוצאי חבל עזה וצפון השומרון הוא צורך שהוא בקונצנזוס ומחובתה המוסרית והערכית של המדינה.

ראש הממשלה אמר בישיבה שלכל הגורמים העוסקים במלאכה יש הרבה רצון טוב אולם לא די בכך. השבוע הגישה ועדת החקירה הממלכתית שהוקמה לבחינת הטיפול של הרשויות המוסמכות במפוני גוש קטיף וצפון השומרון את דוח מסקנות הביניים שלה. הדו"ח, הדגיש נתניהו, מצביע על שורה ארוכה של נושאים שהוועדה סבורה שיש לתת עליהם את הדעת.

הממשלה החליטה בתום דיון קצר בעניין שבנצי ליברמן מתאים לתפקיד וזאת לאחר שעלו שמותיהם של מספר מועמדים אפשריים שנפסלו כפחות מתאימים מליברמן. לפיכך הודיע נתניהו כי הוא מבקש למנות את ליברמן המכיר היטב את העבודה בשוק הפרטי והציבורי (נסיון של כ- 10 שנים כראש רשות מקומית), מקובל על המפונים ונאות לוותר על עבודותיו הפרטיות לצורך מינוי.

עו"ד ליברמן עבר את ההליכים הנדרשים למינויו – חתם על ניגוד עניינים ועבר את הסיווג הביטחוני המתאים. עו"ד ליברמן ביקש שעל מנת ולא לפגוע בכל הקשרים שיצר בשוק הפרטי תאשר לו המדינה להמשיך ולעסוק בעבודה פרטית אחת.

נוכח המגבלות בתקשי"ר החלות בנושא עבודה פרטית על מנכ"ל, ועל מנת לאפשר את המינוי אישר נציב שירות המדינה כי עו"ד ליברמן יועסק בתנאי העסקה של "יועץ מומחה". יצוין כי הרשות המרכזית למתן היתרים לעבודה פרטית בנציבות שירות המדינה אישרה לעו"ד ליברמן את העבודה הפרטית שביקש עד ליום 31.3.01 בכפוף לסייגים שקבעה בהחלטתה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר