עכשיו זה רישמי

הרב אמסלם השיק את תנועת "עם שלם"

5 חודשים אחרי שהודח מש"ס על-ידי צמרת התנועה, הרב חיים אמסלם יוצא לדרך חדשה ● באירוע שנערך בירושלים, הוא השיק את תנועתו "עם שלם" החדשה ● במרכז האירוע: הצגת סקר המעניק לו 5 מנדטים ● בש"ס לא ממש מתרגשים: "אין צורך להתייחס אליו הוא לא בחור רציני" (חדשות, פוליטי)

ישראל אהרון | כיכר השבת |

עכשיו זה רישמי: לחבר-הכנסת הרב חיים אמסלם יש תנועה חדשה - "עם שלם". חמישה חודשים אחרי שהודח מתנועת ש"ס על-ידי צמרת התנועה - הוא הכריז על הקמת התנועה החדשה.

באירוע צנוע במשרדים החדשים של התנועה בירושלים, כינס הרב אמסלם פעילים מרחבי הארץ שהגיעו להרמת כוסית לקראת חג-הפסח.

לא מצאנו פרצופים מוכרים בין הפעילים שזרמו מרחבי הארץ למשרדים החדשים, מלבד עורך-הדין יואב ללום, יו"ר תנועת "נוער כהלכה".

"כוח משפיע"

עם התנועה החדשה, מתכנן הרב אמסלם לרוץ לבחירות הבאות. "המטרה שלנו להיות כוח פוליטי משפיע במדינת ישראל", אמר אמסלם במהלך דבריו.

בפתח דבריו, דיבר אמסלם על התקופה שקדמה להקמת התנועה. "הקמת התנועה באה לאחר מחשבה מעמיקה ובדיקת שטח", אמר. יצויין כי בחודשים האחרונים חרש אמסלם איזורים רבים ברחבי הארץ, ובניהם אוניברסיטאות וקמפוסים מובילים.

לדברי אמסלם, תנועתו תעסוק בחיבור בין הזרמים השונים בעם: עידוד יציאת חרדים לשוק העבודה, הפרדת הדת מהפוליטיקה - אך לא מהמדינה, מאבק נגד אפליה עדתית בציבור החרדי, הכרה בגיורי הצבא ועוד נושאים שנויים במחלוקת.

עוד אמר אמסלם בנאומו: "צריך להפסיק להשניא את הדת על חלקים גדולים בעם הזה, שרבים בו כבר סולדים מדת ומסורת. אחדותו של העם היהודי היא כיפת הברזל שלו. לא נזניח אותה".

אמסלם מודע היטב לאפשרות שגדולי ישראל ייצאו נגד מפלגתו. "אני מכבד ומוקיר את גדולי ישראל, אך לא את המפלגות המנוהלות על-ידי עוזריהם או אחרים בעלי אינטרסים מפוקפקים, תוך שימוש פסול בשמם של הרבנים וניצולם", אמר ורמז למפלגה בה הוא נמצא כעת - ש"ס.

סקר פנימי: 5 מנדטים

במרכז האירוע, הוצג סקר שנערך על-ידי מכון הסקרים "מאגר מוחות" המעניק לתנועה החדשה 5 מנדטים. הסקר הוצג על-ידי יו"ר תנועת "עם שלם", משה צרפתי.

על-פי הסקר הפנימי שנחשף באירוע - שישה אחוזים מציבור בעלי זכות ההצבעה אמרו כי יש סיכוי גבוה עד גבוה מאוד שיצביעו למפלגה בראשות הרב אמסלם. לדבריו, יש בכוחה של המפלגה החדשה לגרוף חמישה מנדטים, כאשר בקהל היעד שלה יגיע סך המנדטים ל-13.

האם יש סיכוי שהרב אמסלם ירוץ עם דרעי? מקורבי אמסלם טוענים כי בסקרים פנימיים שערכו החיבור הזה יכול להניב מנדטים רבים.

כך או כך, בש"ס לא ממש מתרגשים מהשקת המפלגה החדשה. "אין צורך להתייחס אליו, חבל על הזמן", אומרים גורמים בכירים בתנועה הקדושה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר