ישראל במלחמהישראל במלחמה

האיום שבאיום האיראני

לימדו אותנו, שכשנתקלים בכלב נובח עם מראה אימתני, כדאי להמשיך לצעוד בבטחה. אם תתחיל לשקשק מפחד, או חלילה תתחיל להימלט על נפשך, תוך שניות, השיניים שלו ילושו את בשרך.

לימדו אותנו, שכשנתקלים בכלב נובח עם מראה אימתני, כדאי להמשיך לצעוד בבטחה. אם תתחיל לשקשק מפחד, או חלילה תתחיל להימלט על נפשך, תוך שניות, השיניים שלו ילושו את בשרך.

לולא חה"כ חנין זועבי (מבל"ד של עזמי בשארה), ספק אם הייתי מגיע לתובנה דומה לגבי הגרעין האיראני. בראיון שנערך אתה לפני כחודשיים, הביעה הגב´ זועבי תקווה, שבקרוב יהיה לאיראן גרעין, כדי שמדינת ישראל תתחיל לפחד.

כמו שאומרים: ´נפל לי האסימון´. זועבי לא באמת מאמינה שהאיראנים יתקיפו את ישראל בגרעין, שהרי היכן שתותקף ישראל, יפגעו המוני בני עמה. גם אם תותקף תל אביב בלבד, הפטריה הגרעינית לא תחסם במגדלי עזריאלי, בואך מובאות יפו או קלקיליה.

היא מבינה את מה שאנחנו לא מבינים. כבר שישים שנה, מנסים חבריה צוררי ישראל, להכניע אותנו. הם מנסים ליצור מולנו סוג של מאזן אימה שיביא לחיסול ´הישות הציונית´, כלשונם. המערכות הצבאיות השונות, הביאו אותם לכל מיני סוגים של תבוסות ואותנו להישגים. בשולחן המשא ומתן ובסיוע ´ידידנו´, הם דווקא כן מגיעים להישגים, ואנו דרך קבע לתבוסות.

מסתבר שתפקידו המכריע של הגרעין האיראני, הוא לא בכמות הצנטריפוגות וההתקדמות בהעשרת האורניום, אלא בעצם האיום שהוא מבקש ליצור עלינו.

העולם מסביב חוכך ידים בהנאה. האיום הזה משמש להם כלי למעוך את העמידה שלנו. בתמורה להתערבותם כביכול, הם דורשים מאתנו ויתורים על דברים הרבה יותר בסיסים בקיום שלנו.

אך צריך להפנים, שימוש בנשק גרעיני נגד מדינת ישראל, זו הממוקמת למרגלות הים התיכון, המשותף ליבשת האירופאית, הוא בלתי נסבל, גם לצרפתים ולאיטלקים. הנשורת הגרעינית תתנדף עם גלי הים והרוח. כולם חוץ מאתנו מבינים, שלפצצה גרעינית ישנם השלכות חוצות גבולות ויבשות. זו בהחלט לא בעיה אישית שלנו. במיוחד לאור העובדה שגם לנו יש משהוא, מזה שלהם עדיין אין.

אירופה שותקת ומחייכת, אובמה עוטה על פניו ארשת רצינית. ´לא ניתן לטפל בגרעין האיראני, כל עוד לא נפתר הסכסוך הישראלי פלשתיני, כל עוד קיימת יצהר או קדומים´, הם אומרים לנו, כשהם כורכים מין בשאינו מינו. והנה יצא המרצע מהשק, הכוונה לחסל אותנו נשארה כשהייתה. הגרעין משמש לה אמצעי איום. כלי ריק שאין בו ממש, אקדח נטול כדורים. זה שכל כוחו בעצם היותו נובח, כשקורבנו משקשק ומוכן לכל דמי חסות.

יש להודות, לאחר פירוקה של ברה"מ וההתפתחות הטכנולוגית המואצת בעולם, איש לא יעצור את התפשטות הגרעין. זהו קרב אבוד, עם כל המשמעויות. אם העולם לא יבין, שהמאבק צריך להיות במשטרים אפלים, ולא בפצצות, הוא יפגע במטרה הלא נכונה, ויביא על עצמו אובדן.

הגרעין האיראני יש להבהיר לעולם הוא לא ענייננו, אנחנו לא נהיה ´המבוגר האחראי´ של העולם, איננו מתעסקים בזה. איננו מפחדים ממנו והוא לא יכול לשמש מטבע כשבאים אתנו למשא ומתן על דברים שהם באמת עצם קיומנו.

התקפלות מיצהר, מקדומים או ממגרון מסוכנים הרבה יותר. כי כאן מושגת המטרה לשמה מיוצר הגרעין, זה שאין מתכוונים לעשות בו שימוש וכל כולו אקדח נטול כדורים בראשו של הנסחט שבפחדנותו מביא על עצמו אסונות.

טעות יעשה נתניהו אם יעלה את הסוגיה האיראנית על שולחנו של אובאמה, הוא יכול להשאיר לו כרטיס ביקור. במידה והעולם המערבי יחליט להתעשת ולטפל באיום הזה, נשקול לעזור לו, במידת האפשר ובמסגרת התקציב הראויה. בנתיים נפנה את עיקר המעש והתקציבים שלנו, לחיזוק החוסן הלאומי שלנו שהוא הוא המענה ל´איום האיראני´. נפזר את אוכלוסיית גוש דן ברחבי יהודה ושומרון, נשוב אל ישובי צפון השומרון ערש אבותינו. משם גם נשמור על שפלת החוף הפרושה תחת כף היד. האיום מפני קטיושות שישתקו את כפר סבא ומגדלי עזריאלי, ממשי ואמיתי לאין ערוך מהאיום ההיפותטי של הגרעין האיראני, המצפה לראות אותנו מרקדים תחתיו בבהלה ונענים לכל דמי חסות, עד שנביא על עצמנו חיסול עצמי אלגנטי, ללא נשורת גרעינית שתזהם את האויר באיי יוון, או בחופי איטליה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר