ישראל במלחמהישראל במלחמה

ח"כ יריב לוין פותח פה על מערכת המשפט: "נושאים שם המשפט לשווא"

חבר הכנסת יריב לוין (ליכוד), יו"ר ועדת הכנסת, סייר בישובי צפון השומרון כאורחו של ראש המועצה האזורית שומרון גרשון מסיקה. בסיום הסיור לא הסתיר ח"כ לוין, לשעבר מ"מ יו"ר לשכת עורכי הדין, את כעסו בעקבות העובדות שהוצגו בפניו ושאליהן נחשף במהלך הסיור. "אנו עדים לעיוות חמור ולנשיאת שם המשפט לשווא על מנת לנסות ולהרוס ישובים בארץ ישראל. הכוונות להרס המאחזים הן חמורות מאוד, השימוש הציני בטעונים כביכול חוקיים - חמור לא פחות

מישאל לוי | כיכר השבת |
בישיבת ההסדר אלון מורה (צילום: מועצה אזורית שומרון)

חבר הכנסת יריב לוין (ליכוד), יו"ר ועדת הכנסת, סייר בישובי צפון השומרון כאורחו של ראש המועצה האזורית שומרון גרשון מסיקה.

במהלך הסיור ביקר ח"כ יריב לוין ונפגש עם תושבי הישובים מבוא דותן, חוות עמק דותן, חרמש, עינב, אלון מורה והר ברכה. ח"כ יריב לוין, שלווה ביועצו של גרשון מסיקה יוסי דגן, המנהל את היחידה האסטרטגית במועצה, נפגש במהלך הביקור עם ראשי מזכירויות הישובים השונים, חברי ועדים בישובים, תעשיינים וחקלאים, וכן נועד לסקירה מראש המועצה גרשון מסיקה ונפגש עם רב השומרון וראש ישיבת ההסדר באלון מורה הרב אליקים לבנון ועם רב הישוב וראש ישיבת הר ברכה הרב אליעזר מלמד

לאורך היום נחשף ח"כ לוין, לאתגרי הישובים בצפון השומרון ולעוולות של העדר חתימה על תכניות מתאר ע"י שר הבטחון על ישובים וישובים צעירים והגדרתם על ידו ועל ידי הפרקליטות כ"מאחזים בלתי חוקיים" עקב היעדר אותה חתימה, כמו גם למניעת רישום רכישת קרקעות ומניעת דיון ענייני במחלוקות משפטיות על מעמד הקרקעות בחלק מן המאחזים, על מנת להגדירם כ"קרקעות פרטיות פלשתיניות".

מסיקה הציג בהרחבה בפני יו"ר ועדת הכנסת את הבעיות מולן ניצבים תושבי השומרון בעקבות התנכלויות שר הביטחון להתיישבות בתקופה האחרונה והדגיש בפניו את הסכנה בהרס ישובים פורחים, המכונים "מאחזים".

"לא יעלה על הדעת שממשלה תבחר כממשלת ימין על בסיס הבטחות לעם כי תהיה ממשלה של המחנה הלאומי ובפועל מתנהלת כממשלת שמאל לכל דבר ועניין", אמר מסיקה, "תושבי השומרון הינם אזרחים שויים לא רק בחובות אלא גם בזכויות. אף אחד לא עושה לנו טובה שהוא נותן לנו לחיות ולבנו. ממשלות ישראל לדורותיהן הקימו את הישובים והרוב המוחלט של העם תומך בצורה ברורה ומוחלטת בהתיישבות. אנו מצפים לא רק לביטול הכוונות המחפירות להרס ישובים המכונים 'מאחזים' בטיעונים כאילו-משפטיים, אלא גם לחידוש תנופת הבניה בכל יהודה ושומרון. זה מה שמדינת ישראל צריכה וזה דבר העם בבחירות".

בסיום הסיור לא הסתיר ח"כ לוין, לשעבר מ"מ יו"ר לשכת עורכי הדין, את כעסו בעקבות העובדות שהוצגו בפניו ושאליהן נחשף במהלך הסיור. "אנו עדים לעיוות חמור ולנשיאת שם המשפט לשווא על מנת לנסות ולהרוס ישובים בארץ ישראל. הכוונות להרס המאחזים הן חמורות מאוד, השימוש הציני בטעונים כביכול חוקיים - חמור לא פחות.

"לא ניתן ולא נאפשר בשום אופן ובשום דרך פינוי ישובים המכונים בידי השמאל 'מאחזים'. מדינת ישראל שלחה את המתיישבים לשם, ואם צריך למצוא פתרונות משפטיים לכך שהישובים הללו ימשיכן במשימה הציונית של לגדול ולשגשג – הממשלה צריכה למצוא אותם".

הסיור התקיים במסגרת פרוייקט הסיורים המיוחד המאורגן ע"י היחידה האסטרטגית במועצה האזורית שומרון בשיתוף ועד מתיישבי השומרון במהלכו התקיימו בשנתיים האחרונות בשומרון למעלה מ-300 "סיורי עומק" - לאורך יום שלם - של שרים וחברי כנסת וכן מאות עיתונאים, מערכות תקשורת ומעצבי דעת קהל, במדינת ישראל.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר