ישראל במלחמהישראל במלחמה

אחרי חודשים: ש"ס תקדם חוק האפליה

מוטב מאוחר: אחרי הביקורת שהוטחה בש"ס בעקבות הזנחת "חוק האפליה", בש"ס מתכוונים ללכת על הנושא בכל הכוח. "חינוך שהוכר ועבר על הוראות איסור האפליה לחוק זכויות התלמיד ישלח התראה בכתב לבעל מוסד החינוך בדרישה להפסיק את ההפליה", נכתב בדברי ההסבר לתיקון לחוק. כל הפרטים

ישי כהן | כיכר השבת |
(אילוסטרציה: פלאש 90)

אחרי חודשים ארוכים, בש"ס מקדמים סוף-סוף את "חוק האפליה". כזכור, בשבוע שעבר דווח ב"כיכר השבת" כי ביקורת הוטחה בנציגי ש"ס על הזנחת הנושא. היום, מתברר, ש"ס הולכת על הנושא - בכל הכוח.

בש"ס מדברים על שני חוקים. האחד הוא תיקון של החוק הקיים, "איסור אפליה במוסדות חינוך".

בהסבר לתיקון החוק כתבה סיעת ש"ס: "לאור התופעות החוזרות ונשנות שאירעו לאחרונה במערכת החינוך, במוסדות חינוך שונים, בהן נמנעה קבלתם של תלמידים למוסדות החינוך או נמנעה העברתם ממוסד חינוך אחד למשנהו מטעמים עדתיים, מטעמים של רקע חברתי-כלכלי או מטעמים של השפקה פוליטית, מוצע לבצע תיקוני חקיקה אשר מטרתם לחדד ולהחמיר את הוראות ההפליה של תלמידים שונים במוסדות חינוך ולהרתיע ביתר שאת את העובדים על איסור הפליה במסגרת החוק".

החוק השני נוגע בנושא שלילת תקציבים, "חינוך שהוכר ועבר על הוראות איסור האפליה לחוק זכויות התלמיד ישלח התראה בכתב לבעל מוסד החינוך בדרישה להפסיק את ההפליה. לא הפסיק מוסד החינוך את ההפליה בתוך המועד הנקוב בהתראה, תישלל ממנו השתתפות המדינה בתקציבו, כל רשות חינוך מקומית תקבע, באישור מנהל המחוז, למוסדות חינוך מוכרים לא רשמיים על יסודיים שבתחום שיפוטה, אזורי רישום; לעניין סעיף זה "מנהל המחוז" – מנהל הלשכה המחוזית של משרד החינוך".

עו"ד יואב ללום מעמותת נוער כהלכה מסר בתגובה: "הגיע הזמן שבש״ס קודם יעשו ואחר כך יוציאו הודעות לעיתונות. ההצהרות של שס בנושא רק מזיקות לאינטרס הספרדי בפרט כאשר הניסיון מראה פעם אחר פעם שההצהרות נשארות בגדר הצהרות בלבד. 


"הצעות החוק במתכונתן הנוכחית אינן אפילו בבחינת אקמול לחולה סרטן ודי לחכימא ברמיזא.
 לצערי קשה להתנתק מן התחושה שמאחרי ההצהרה על קידום החקיקה עומד החשש של שס לשלומם של מנהלי הסמינרים החוששים מעתירת הסמינרים שעומדת להיות מוגשת, ומנסה לחלצם מעולו של הבג״צ באמצעות מצג שווא של עשייה חקיקתית חסרה, מאוחרת ולא מספקת. 


"לציבור הספרדי נמאס מהצהרות חלולות".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר