"לעצור את נתניהו"

"מופע האימים" של ח"כ מיכל שיר שמסעיר את הרשת • צפו

"החצוף הזה", "הדם על הידיים שלך", "לעצור את נתניהו", "אתה איש מסוכן", "בושה בהיסטוריה" - אלו רק חלק מהאמירות של ח"כ מיכל שיר בנאום בכנסת שעורר סערה ברשת | הבוקר, היא לא מתנצלת • צפו (פוליטי)

יוני גבאי | כיכר השבת |
הנאום המלא של ח"כ מיכל שיר (צילום: ערוץ כנסת)

ח"כ מיכל שיר סגמן, חברת מפלגת 'תקווה חדשה' של גדעון סער, שחונה כעת במפלגת המחנה הממלכתי של בני גנץ, עלתה ביום שני השבוע להתקפה חסרת תקדים נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו, בנאום שעורר סערה ברשתות החברתיות.

"אדוני היושב-ראש. כנסת נכבדה", פתחה מיכל שיר את נאומה, "היום עלה ראש ממשלה בישראל למסיבת עיתונאים לא פחות, אחרי שהרחובות נשרפים פה 12 שבועות ברציפות, אחרי שאנשים יצאו ספונטנית, אחרי שהוא פיטר שר ביטחון שאמר את האמת על מלחמה רב-חזיתית. אנשים יצאו לרחובות, אנשים יצאו כדי להילחם על החיים שלהם, והוא, החצוף הזה, יוצא למסיבת עיתונאים. זחוח, זחוח. קורא לאנשי ימין, קורא לאנשי ההתיישבות: צאו להפגין, תבואו תשפכו פה דם. מי אתה שאתה פה תשפוך את הדם שלנו?".

"הדם של המפגינים על הידיים שלך ורק על שלך, כי יישפך פה דם", היא הוסיפה בלהט, "אתה איש חסר אחריות, את האיש שהוא בושה בהיסטוריה של מדינת ישראל. זה מה שאתה. צריך לעצור אותך על הסתה, צריך לעצור אותך על אלימות, צריך לעצור אותך על הדם שיישפך פה. צריך פשוט לעצור אותך. אתה איש מ-סו-כן. אין לך גבולות. הוכחת את זה היום.

"אנחנו לא נעצור, מר נתניהו. אתה מסכן אותנו, אתה מסכן את הילדים שלנו, אתה מגזים. שולח את המפגינים? שולח מפגינים? לאן אתה קורא להם? ועוד אחר כך אומר - - אומר בזהירות: לא, לא. אה, שלא יישפך לכם פה דם. לא, לא. תגיד לי, רמת הצביעות שלך, עד איפה היא מגיעה? חוסר האכפתיות שלך לעם שלך, עד איפה הוא מגיע?".

שיר לא עצרה והמשיכה: "ואז שמעתי עוד דבר, שהוא לוקח את השר לכלום לאומי, כדי להגיד לו את המילה - שימו לב לזה - השהיה. להשהיה הוא לוקח אותו. ומה הוא עושה? נותן לו להתקין פה את השטאזי. ואתם, הליכוד, נותנים לו לעשות את זה. אתם אשמים כמוהו. כל אחד ואחד שיושב בספסלים האלה של הקואליציה, אתם כתם, כתם".

הנאום, כונה בפי רבים ברשתות כ"מופע אימים". הפרשן עמית סגל כתב אמש: "באיחור הספקתי לצפות בכל נאומה של חברת הכנסת מיכל שיר. אקדים ואומר: יוסטון, ווי האב א פרובלם. חברת הכנסת טענה שנתניהו קרא למפגיני ימין לשפוך דם. בהמשך קראה למשטרה לעצור אותו על מגוון עבירות. משונה".

פרשן 'כיכר השבת' ישי כהן כתב: "לא מצליח להבין את מיכל שיר. צפיתי בנאום שלה כמה פעמים. מה היא רוצה מנתניהו? עזבו את ההצגה המביכה למצלמות. נתניהו יצא זחוח וקרא למישהו לשפוך דם? הוא הודה למפגינים שיצאו לתמוך ברפורמה. אסור לו? כל האופוזיציה עסוקה מבוקר עד ערב להוציא אנשים להפגין ורק לנתניהו אסור? על גבול ההזיה".

"חשבתי שראיתי הכל", כתבה גולשת, "טעות:/ מיכל שיר צווחת בפאניקה על ספסלי האופוזיציה. מצביעה עליהם באצבע. מאשימה. מביטה לעברם. פונה אליהם ואל נתניהו ב"אתה" ו"אתם". ואז המצלמה עוברת לזום אאוט ואין איש באולם. ריק".

הבוקר, הגיבה מיכל שיר וכתבה: "לעולם לא אתבייש בכך שנשבר לי הלב ממעשיו של נתניהו. לעולם לא אתנצל על כך שנחנקתי מדמעות מהשבר שהוא גורם. הוא ושופרות המהפיכה שלו ראויים לבוז על הנזק שהם גורמים לעם. תודה מקרב לב לכל התומכים על ההודעות המרגשות".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר