במערכת הפוליטית מגיבים

לפיד: "התנהלות חסרת אחריות"; כץ: "המצב מחייב תגובה קשה"

בכל הקשת  הפוליטית מגיבים למתיחות הביטחונית, קואליציה ואופוזיציה | חבר הקבינט השר ישראל כץ קרא ל"תגובה קשה" ולפיד אמר: "נענה בתגובה קשה" (צבא) 

יוני גבאי | כיכר השבת |
לפיד (צילום: חן שימל, כיכר השבת)

בשמאל ובימים מגיבים למתיחות הביטחונית ולירי הרקטות לעבר ישראל במהלך חג הפסח מצפון ומדרום.

יו"ר האופוזיציה יאיר לפיד מסר כי: "ישראל נמצאת היום בעימות בארבע זירות במקביל: בגבול הצפון, בעוטף עזה, ביהודה ושומרון ובירושלים.

אחרי שבממשלה הקודמת הבאנו שקט בטחוני ומדיני, התנהלות קיצונית וחסרת אחריות של הממשלה הנוכחית הובילה לפגיעה חמורה בהרתעה."

עוד אמר כי "אוייבינו טועים בהערכת החוסן הפנימי שלנו. כשמדובר בבטחון אין במדינת ישראל אופוזיציה וקואליציה. אנחנו נתייצב מאוחדים מול כל אוייב. האופוזיציה תתן לממשלה גיבוי מלא לתגובה קשה של צה"ל וכוחות הבטחון.

ישראל צריכה להגיב בזמן ובמקום שנכונים לנו. אנחנו לא צריכים לשחק לידיהם של אלה שמנסים לחמם את האיזור בחודש הרמדאן. במקום לפעול לפי לוח הזמנים של אוייבינו, עלינו להגיב בעוצמה וללא רחם בהתאם להערכת המצב המתפתחת של גורמי הבטחון. אני שולח מכאן חיזוק לתושבי הצפון, לתושבי עוטף עזה, לצה"ל, למשטרת ישראל ולכל עם ישראל."

שר האוצר בצלאל סמוטריץ' אמר כי "ברגעים האלה עוזבים את כל המחלוקות, ההאשמות, והשיקולים הפוליטיים ומתאחדים נגד אויבינו. מדינת ישראל לא תכיל מתקפות נגד אזרחיה, ואויבינו יצטערו על כך. היעד הנדרש הוא מכה קשה לטרור והחזרת ההרתעה למדינת ישראל."

יו"ר מפלגת 'העבודה' מרב מיכאלי אמרה כי "חזרנו והתרענו שנתניהו מוביל לסכנה בטחונית. והנה -כאוס, טילים, אלפי ישראלים שרצים למקלטים בצפון ובדרום אחרי יום קשה גם בירושלים.

הסלמה ביטחונית שלא נראתה כאן מזמן, והממשלה? שר פיתות שמבעיר את הר הבית ושר בטחון מתנדנד כחלק מחיסול פוליטי. נתניהו מסוכן לביטחון ישראל, היום יותר מתמיד."

השר ישראל כץ, חבר הקבינט המדיני ביטחוני אמר בריאיון ל'חדשות 12' כי "המצב מחייב תגובה קשה. מדינת לבנון היא הנושאת באחריות למה שקורה בשטחה".

"נענה לירי בתגובה קשה. אני מצפה מראשי האופוזיציה לתמוך בפעילות הממשלה ללא ניסיון להרוויח הון פוליטי" הוסיף השר כץ.

חבר הכנסת אלמוג כהן מ'עוצמה יהודית' תוקף את התנהלות הקואליציה בה חבר וכתב: "מי שמכיל בדרום יחטוף בצפון. מתקפה על מדינת ישראל במהלך החג זו הכרזת מלחמה - איננו ששים אלי קרב, אך זו העת להלחם".

חבר הכנסת דני דנון מהליכוד אמר: "מטחים בגליל בזמן שאנו חוגגים את חג החירות. עם כל הכבוד לרצון להכיל והרגישות בתקופה זו, מדינת ישראל חייבת להגיב באופן מיידי בחוזקה ובצורה לא פרופורציונאלית."

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר