כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
'העבודה' מתרסקת

סקרים חדשים: גנץ מזנב בנתניהו; וכמה יקבלו מפלגות בראשות נפתלי בנט ויוסי כהן?

בשני הסקרים שפורסמו הערב, הקואליציה הנוכחית חווה ירידה משמעותית במספר המנדטים | גם בשאלת ההתאמה לראשות הממשלה, גנץ עוקף את נתניהו ולפיד נמצא לא הרחק | וגם: במידה ובנט או ראש המוסד לשעבר יקימו מפלגות, כמה מנדטים הם יקבלו? (חדשות)

דוד הכהן | כיכר השבת |
נתניהו וסמוטריץ' מודאגים מהסקרים? (ALEX KOLOMOISKY/POOL)

שני סקרים חדשים פורסמו הערב (ראשון) ב'חדשות 12' וב'ערוץ 14', בשני הסקרים ישנה ירידה גדולה בכוחו של גוש הימין - הקואליציה הנוכחית.

על פי סקר 'חדשות 12', שנערך בידי מנו גבע, אילו הבחירות היו נערכות היום, המפלגה הגדולה ביותר הייתה של בני גנץ - עם 28 מנדטים.

ראש הממשלה נתניהו ומפלגתו מסתפקים על פי הסקר הזה ב-24 מנדטים בלבד. כאשר המפלגות החרדיות מקבלות על פי הסקר 17 מנדטים - 10 לש"ס ו-7 ליהדות התורה.

המפלגה השלישית בגודלה היא של יאיר לפיד, שמקבלת 20 מנדטים בלבד, אחריה המפלגה של סמוטריץ' ובן גביר, שמקבלת 11 מנדטים.

המפלגה של ליברמן מקבלת על פי הסקר חמישה מנדטים בלבד, כמו מפלגת חד"ש תע"ל של איימן עודה ואחמד טיבי - גם מרצ שלא עברה את אחוז החסימה, זוכה על פי הסקר לחמישה מנדטים - כמו מפלגת רע"מ בראשות מנסור עבאס.

מפלגת העבודה בראשות מרב מיכאלי לא מצליחה על פי הסקר לעבור את אחוז החסימה והיא מקבלת 2.6 אחוזים, מפלגת בל"ד נמצאת מעט מעליה והיא מקבלת 2.8 אחוזים.

על פי החלוקה לגושים הידועים: גוש הימין-נתניהו מקבל 52 מנדטים לעומת 64 מנדטים שיש לו כיום, חד"ש-תע"ל כאמור עם חמישה מנדטים והגוש הנגדי מקבל 63 מנדטים.

בהתאמה לראשות הממשלה: בני גנץ מקבל מקום ראשון עם 39 אחוזים לעומת 34 של נתניהו, ואילו נתניהו מקבל 38 אחוזים בהתאמה לראשות הממשלה מול לפיד שמקבל 31 אחוזים.

העונים לסקר נשאלו, אם ראש הממשלה לשעבר נפתלי בנט היה מקים מפלגה חדשה, הייתם מצביעים לו? על פי התוצאות מפלגה בראשות בנט הייתה מקבלת היום שמונה מנדטים, כאשר 4 מהם מגיעים מגנץ ועוד 2 מלפיד ו-2 מסמוטריץ'.

במידה ויוסי כהן, ראש המוסד לשעבר היה מקים מפלגה, הוא היה זוכה בשישה מנדטים בלבד.

סקר ערוץ 14

על פי הסקר שערך מכון הסקרים דיירקט פולס עבור הערוץ, המפלגה הגדולה ביור - היא הליכוד והיא הייתה מקבלת אילו הבחירות היו נערכות היום 30 מנדטים.

המפלגה השנייה בגודלה על פי הסקר, היא מפלגתו של גנץ, שממש מזנבת בנתניהו ומקבלת 29 מנדטים.

המפלגות החרדיות מקבלות בסקר של '14' יותר מנדטים מהסקר הקודם, ש"ס נשארת על עשרה מנדטים ואילו יהדות התורה מקבלת תוספת מנדט ועומדת על שמונה מנדטים.

מי שמתרסק בסקר הנוכחי הוא יאיר לפיד, שהמפלגה בראשותו הייתה מקבלת אילו הבחירות היו נערכות היום, 14 מנדטים בלבד.

המפלגה של ליברמן מקבלת על פי הסקר שישה מנדטים ואילו הציונות הדתית, חד"ש תע"ל ורע"מ מקבלות בסקר הנוכחי כל אחת חמישה מנדטים.

עוצמה יהודית בראשות בן גביר, מקבלת ארבעה מנדטים בלבד, בדיוק כמו שמקבלת מפלגת מרצ, שכזכור בבחירות האחרונות לא עברו את אחוז החסימה. גם בסקר הנוכחי, מפלגת העבודה לא עוברת את אחוז החסימה והיא מקבלת 1.7 אחוזים בלבד, בל"ד גם לא עוברת והיא מקבלת 2.6 אחוזים.

הגוש של נתניהו לפיכך עומד על 57 מנדטים ואילו הגוש השני מקבל 63 מנדטים.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר